Konspira. Rzecz o podziemnej "Solidarności"

Wydawnictwo: Przedświt
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
literatura faktu
A--

Rozmowy z czołowymi przywódcami Solidarności o rodzącym się podziemiu. Jeden z największych bestsellerów drugiego obiegu. *** Wydawnictwo Przedświt powstało w październiku 1982 roku i stało się szybko jednym z największych podziemnych wydawnictw. Zostało założone przez Wacława Holewińskiego i Jarosława Markiewicza (1942-2010). Ambicją wydawnictwa była edycja wszelkiej, nie tylko politycznej,...

***
Wydawnictwo Przedświt powstało w październiku 1982 roku i stało się szybko jednym z największych podziemnych wydawnictw. Zostało założone przez Wacława Holewińskiego i Jarosława Markiewicza (1942-2010). Ambicją wydawnictwa była edycja wszelkiej, nie tylko politycznej, literatury, która nie mogła ukazać się w obiegu oficjalnym.

źródło opisu: www.przedswit.org

źródło okładki: www.przedswit.org

Marek | 2014-12-27
Przeczytana: październik 1986

Być może był to rok 86 a być może wcześniej. Pamiętam wydanie miniaturowe ale w tramwaju albo pociągu raczej nie czytałem. Tak czy inaczej fascynująca lektura wtedy, Ciekawe kto czyta to dzisiaj

Bkrs | 2017-06-02
GregorEust | 2015-05-19