fantastyka
Elika77

Mister Di, aby udowodnić profesorowi swoje moce, nieoczekiwanie zamienia jego ciało z ciałem własnego syna. Tak więc jako nastoletni chłopak musi poradzić sobie w świecie dawno już zapomnianym.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Arturion | 2016-12-11

Wysoko oceniam, bowiem to jest przepiękna książka dla młodzieży licealnej z czasów przedgimnazjalnych. Nie dość, że mamy ładnie przetworzony wątek "Mistrza i Małgorzaty", do tego dochodzi przaśna rzeczywistość realnego socjalizmu, to jeszcze jest miłość nastolatków i odpowiedzialność. Ta ostatnia wprawdzie momentami zahacza o niewyłamywanie się z prac społecznych, ale ogólnie naprawdę nieźle (brawa za postać Ptifurka, który uszanował pamięć starego Mazagrana). I dziś da się przeczytać, tylko młody czytelnik musi wiedzieć, że to powieść już historyczna. :-)
Ale przede wszystkim powieść robi to, iż ojciec - za sprawą Wolanda - przeżywał przygody za syna - świetny pomysł!

Anna | 2014-01-05

Założę się, że niemal każdy rodzic chciałby zamienić się ze swoim dzieckiem stronami. Wejść w jego ciało i umysł, dowiedzieć się gdzie i z kim przebywa, z kim się przyjaźni, jakie są jego kłopoty i radości. Oczywiście tego nie robią, gdyż mogliby nadużyć zaufania swej dorastającej - i stopniowo oddalającej się od rodziny - latorośli. Choć pomarzyć zawsze można :)

Karol | 2014-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2014