Świętość w zasięgu ręki

More of God. Inspirational selections from the Notebook column
świętość, kobieta
religia
Natalia

Autorka w wyjątkowo subtelny a zarazem wnikliwy sposób patrzy na rzeczywistość. W codziennych wydarzeniach potrafi dostrzec dobro i docenić drugiego człowieka. Poprzez wypełnianie swoich życiowych obowiązków z pełnym oddaniem, radością i pokorą dąży do świętości. Uważa bowiem, że jest ona dostępna dla każdego. W swej książce twierdzi nawet, że sekret kobiecej urody ukryty jest w poświeceniu, z jakim służy innym, i delikatności, z jaką traktuje potrzebujących. Natomiast jej siła i odwaga do czynienia rzeczy wielkich, choć czasami zupełnie przyziemnych, wypływa z modlitwy i zasłuchania w głos Ducha. Autorka nie ma wątpliwości, że także ty możesz być święta!

źródło opisu: http://odnowa.jezuici.pl/sklep/322-swietosc-w-zasiegu-reki.html

źródło okładki: http://odnowa.jezuici.pl/sklep/322-swietosc-w-zasiegu-reki.html

spacer_biedronki | 2019-03-03
Przeczytana: 26 lutego 2019

Trudno ocenić tę książkę i łatwo zarazem. To trochę tak jak z interpretacją tego , co widzimy. Jedni widzą przypadki, inni palec Boży. Autorka należy do tych drugich i perspektywa jej wiary nadaje sens wszystkiemu, czego w życiu doświadcza. Ale chyba na tym ma to polegać - wiara i życie nią.

Natalia | 2012-04-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 25 kwietnia 2012

Cudowna książka! Jedna z najpiękniejszych jakie do tej pory przeczytałam. Autorka w przystępny sposób patrzy na otaczający nas świat i dostrzega piękno w najdrobniejszych szczegółach. Kieruje się miłością do Boga i bliźniego, we wszystkim znajduje dobro i miłość. Uczy nas jak w codzienności dążyć do świętości i postępować tak, aby nie żałować przeżytych dni. Podkreślając wartość modlitwy i bezwarunkowego oddania się Panu, Patti ukazuje tematy ważne i te, z pozoru błahe. Czytając Świętość w zasięgu ręki odczuwamy bliskość Boga i dostrzegamy ogrom łaski Ducha Świętego.

Ogromnie polecam, nie tylko Kobietom.