Doskonalenie warsztatu nauczyciela polonisty

Wydawnictwo: Universitas
8324204601
poradniki

Doskonalenie warsztatu nauczyciela polonisty pod red. Anny Janus-Sitarz powstał we współpracy metodyków, pedagogów i psychologów, którzy piszą o zagadnieniach, sprawiających coraz więcej kłopotu absolwentom polonistyki, rozpoczynającym pracę w szkole: o specyficznych trudnościach w uczeniu się wielu wychowanków, rozmaitych zaburzeniach ich zachowań, o problemie nieczytania przez uczniów lektur szkolnych, a także lekceważenia kultury wysokiej i tradycji historycznej. Artykuły przynoszą konkretne rady, dotyczące diagnozowania i terapii wobec dziecka dyslektycznego, pracy w klasach integracyjnych i radzenia sobie z agresją uczniów, organizacji procesu nauczania: planowania, zadawania pracy domowej, stawiania pytań, oceniania prac pisemnych. Autorzy podają konkretne propozycje sposobów kształcenia sprawności czytania i rozumienia czytanego tekstu, walki z brykami, stwarzania sytuacji motywujących do lektury, rozwijania fascynacji czytelniczych.

Natalia MJ | 2011-07-16

Rewelacyjna pozycja dla wszystkich polonistów. Odnajdziemy w niej konkretne rady jak zachęcić uczniów do czytania lektur, jak oceniać prace pisemne, w jaki sposób kształcić w uczniach umiejętność sprawnego posługiwania się językiem polskim. Książka poza tym uświadamia nauczycielom, jak ważne w procesie kształcenia uczniów jest doskonalenie własnego warsztatu i proponuje rodzaje samokształcenia.

Aurora92 | 2014-02-24
Przeczytana: 10 czerwca 2014