Teksty. Wybrał, opracował oraz wstępem poprzedził Jerzy Jaruzelski

Wydawnictwo: Czytelnik
historia
Andrzej

Seria Polska Myśl Polityczna obejmuje wybory prac czołowych polityków i publicystów polskich XX wieku, którzy odegrali istotną rolę w kształtowaniu nowoczesnej myśli politycznej. We współczesnej świadomości społecznej poglądy autorów przedstawione w tej serii nadal funkcjonują, często jednak w postaci zniekształconej, dalekiej od swych rzeczywistych treści, a wokół twórców i ich dzieł z biegiem lat narosło wiele mitów i legend. "Teksty" najbardziej reprezentatywne dla postaw politycznych autorów- opracowane przez wybitnych znawców przedmiotu- powinny przyczynić się do zweryfikowania wielu stereotypowych ocen oraz rozwoju kultury politycznej społeczeństwa.

Apollo | 2016-12-09
Mateusz | 2015-12-10