Labirynt kości

Tłumaczenie: Grażyna Smosna
Cykl: 39 wskazówek (tom 1)
Wydawnictwo: Initium
Maze of Bones
Popipopipopo

Opis całej serii: 39 wskazówek to seria dziesięciu książek przepełnionych akcją i humorem. Szkic oraz fabuła cyklu zostały nakreślone przez Ricka Riordana, który jest autorem pierwszego tomu. 39 wskazówek to jednak nie tylko doskonała książkowa przygoda, ale również gra on-line, która pozwoli każdemu uczestnikowi stać się członkiem rodziny Cahillów i rywalizować o wspaniałe nagrody. Opis...

Opis całej serii:

Opis pierwszego tomu:
Co byś zrobił, gdyby nagle okazało się, że twoja rodzina jest jedną z najbardziej wpływowych w dziejach ludzkości? A gdyby powiedziano ci, że źródło jej potęgi zostało ukryte w postaci 39 wskazówek w różnych zakątkach świata? Gdybyś stanął przed wyborem: wziąć milion dolarów i odejść lub otrzymać pierwszą wskazówkę, jaka byłaby twoja decyzja? Amy i Dan Cahill bez wahania wybrali wskazówkę, rozpoczynając tym samym bardzo niebezpieczny wyścig.

Takieta02 | 2018-05-19

Fajna książka ale mie jakoś nie zafascynowała

Abee | 2018-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2018

Bardzo przyzwoita przygodówka dla nastolatków. A nawet młodszych - tak na wiek 8/9+. Dynamiczne wprowadzenie do akcji, tajemnica, rywalizacja i w głównej roli osierocone rodzeństwo. Łatwo się czytelnikowi identyfikować z bohaterami. W szybkim tempie z USA pędzimy do Paryża i pierwsza część kończy się zapowiedzią podróży do Wiednia. Intryga jest zmyślna. Pewnie jako nastolatek pewnie już czytałabym następny tom.

RogowskiPazdan | 2018-01-16
Przeczytana: 12 kwietnia 2016

Książka nie wzbudziła we mnie pozytywnych emocji lecz było w niej coś co ciągło do tej książki. Postanowiłem, że nie będę kontynuował tej serii lecz polecam przeczytać pierwszy tom i zobaczyć czy się spodoba.

Bartek | 2017-11-19

Kocham tę serię. Moja ulubiona seria a czytałem ich sporo. Na ten moment na Mikołajki dostanę 8 tom po angielsku, gdyż 6 i 7 po angielsku juz przeczytałem. Planuje przeczytać tak wszystkie serie 39 clues - 25 tomów.

hania ciebiera | 2017-05-03
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

Kolejna rewelacyjna pozycja z cyklu Sigma. Od początku do końca trzyma w napięciu!

| 2017-04-18
Przeczytana: 2015 rok

Chyba byłam za stara, gdy zabrałam się za czytanie tej książki. Nie porwała mnie specjalnie. Nie było fajerwerków, a szkoda. :'(

Kasia | 2017-01-24

Przyznaję, że sięgnęłam po tę książkę tylko ze względu na Ricka Riordana. Nie zawiodłam się! Książka jest króciutka, ma tylko 240 stron. Czyta się ją bardzo szybko. Nie ma w niej długich opisów, przez co akcja jest wartka. Nie jest to książka skłaniająca do głębokich przemyśleń, jest po prostu dobrą rozrywką na wieczór.

smile | 2016-06-14

To jest taka książka przygodowa dla młodzieży. Jeszcze się zaliczam do tej grupy :D
Bardzo ciekawy pomysł i trafna jego realizacja. Książkę czytało się bardzo przyjemnie i szybko. Pochłonięta w niecałe 2 dni.
Z wielką chęcią sięgnę po pozostałe części cyklu. Polecam każdemu - nawet starszym czytelnikom.

lubięczytać | 2016-04-04
Na półkach: Przeczytane, 2016, Riordan, Rick

Świetnie bawiłam się rozwiązując zagadki razem z rodzeństwem Cahillów :)
Chyba jedyne co mi się nie podobało, to niektóre przesadzone sytuacje, przesadzone zachowania niektórych bohaterów. To trochę mnie irytowało, ale to nie odebrało mi radości z tej książki. Lekka, szybko się ją czyta ;)
Tak jak w innych książkach Riordana, akcji jest dużo, co chwilę się coś dzieje.

Róża Stankiewicz | 2016-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2016

przeczytana w ramach wyzwania "książka bez wątku miłosnego"