Labirynt kości

Tłumaczenie: Grażyna Smosna
Cykl: 39 wskazówek (tom 1)
Wydawnictwo: Initium
Maze of Bones
Popipopipopo

Opis całej serii: 39 wskazówek to seria dziesięciu książek przepełnionych akcją i humorem. Szkic oraz fabuła cyklu zostały nakreślone przez Ricka Riordana, który jest autorem pierwszego tomu. 39 wskazówek to jednak nie tylko doskonała książkowa przygoda, ale również gra on-line, która pozwoli każdemu uczestnikowi stać się członkiem rodziny Cahillów i rywalizować o wspaniałe nagrody. Opis...

Opis całej serii:

Opis pierwszego tomu:
Co byś zrobił, gdyby nagle okazało się, że twoja rodzina jest jedną z najbardziej wpływowych w dziejach ludzkości? A gdyby powiedziano ci, że źródło jej potęgi zostało ukryte w postaci 39 wskazówek w różnych zakątkach świata? Gdybyś stanął przed wyborem: wziąć milion dolarów i odejść lub otrzymać pierwszą wskazówkę, jaka byłaby twoja decyzja? Amy i Dan Cahill bez wahania wybrali wskazówkę, rozpoczynając tym samym bardzo niebezpieczny wyścig.

Kasia | 2017-01-24

Przyznaję, że sięgnęłam po tę książkę tylko ze względu na Ricka Riordana. Nie zawiodłam się! Książka jest króciutka, ma tylko 240 stron. Czyta się ją bardzo szybko. Nie ma w niej długich opisów, przez co akcja jest wartka. Nie jest to książka skłaniająca do głębokich przemyśleń, jest po prostu dobrą rozrywką na wieczór.

Aria | 2012-06-20
Przeczytana: 17 kwietnia 2012

Nikt komu poleciłam tę książkę nie przeczytał jej. Szkoda nie wiedzą co tracą:( Amy i Dan są SUPER :)

Sophie | 2012-09-20
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2012
Przeczytana: 31 lipca 2012

Tego jeszcze w Polsce nie było! 39 wskazówek wprowadziły małą rewolucję, ponieważ dotarła do nas nie tylko seria, ale również gra online o tym samym tytule, w której można zgarnąć naprawdę atrakcyjne nagrody. Jesteście ciekawi, co skrywa książka? A może chcecie wziąć udział w ciekawej grze, gdzie musicie zmierzyć się z tytułowymi 39 wskazówkami?

Należeć do najbardziej wpływowej rodziny na świecie... Byłoby fajnie, prawda? Dwójka naszych bohaterów, nie jest jednak tego taka pewna. Po pierwsze nie znają bliżej prawie nikogo ze swojej rodziny, wiadomo jest tylko, że są spokrewnieni. Chyba. Po drugie prawie wszyscy są obrzydliwie bogaci. Kiedy więc niezbyt majętni Amy i Dan stają przed wyborem milion dolarów spadku albo pierwszej wskazówki prowadzącej do źródła potęgi rodziny mają nie lada problem. Do innych to "tylko" kolejny milion, dla nich zabezpieczanie na przyszłość. A do tego ciotka grozi, że ich porzuci, jeżeli wybiorą wskazówkę... Po trzecie więzy rodzinne nie mają znaczenia,...

molek-trolek | 2014-10-27

Książka jest fajna, ale coś mi w niej "nie gra". Język, którym jest napisana jest dobry, lecz (może trochę przesadzam) w książce znajduje się za dużo wiadomości. Po paru tygodniach od przeczytania z głowy wyleciało mi dużo miejsc, nazw miast itp. Pamiętam miejsca akcji, ale miast, w których one były, już nie.

Amy i Dan (rodzeństwo) po śmierci babci nie mają już w rodzinie nikogo, oprócz złej ciotki. Niespodziewanie dowiadują się, że mogą mieć niewyobrażalną władzę jeśli znajdą i rozwiążą 39 wskazówek - zagadek. Są ukryte na całym świeci. "Gra" z nimi dużo bogatych i wrednych członków rodziny (bardzo dalekiej, niektórzy mieszkają na drugim końcu świata). W tym tomie "zwiedzą" m.in. złowieszcze katakumby.

P.S. 39 clues ma bardzo fajną stronę - gdy rozwiąże się dużo zadań można coś wygrać!!! Ja wygrałem lornetkę!!!

Aurum | 2015-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

Bardzo wciągająca książka. Nie mogłam przestać czytać bo koniecznie musiałam wiedzieć co się będzie działo w kolejnych rozdziałach.

Blanka | 2014-06-23

Co by tu można powiedzieć o takiej książce... No cóż. Krótka, zwarta, pełna zagadek i poszukiwań. Bardzo w styli Dana Browna, co u mnie znacznie zaplusowało. Fajna historia, całkiem ciekawi bohaterowie. Jedyny minus, na który mogłabym zwrócić uwagę, to fakt, [SPOILER jako taki] że na końcu kilku rozdziałów ktoś z rodziny Calhillów dopadał rodzeństwo, gratulując rozwiązania kolejnej zagadki. Mimo wszystko, jak zwykle zresztą, pan Riordan wykonał zadanie na jak najwyższym poziomie.
Pełna recenzja: http://biblioteczka-blanki.blogspot.com/2014/07/rick-riordan-39-wskazowek-labirynt-kosci.html

Twixy | 2012-04-23
Przeczytana: 26 kwietnia 2012

Czytam bezpłatny fragment!! Jest super od pierwszych stron :)

Już kończę książkę :)
Pochlonęlam w jeden wieczór.
Bardzo fajna narracje, przygody młodych bohaterów wciągają. Przy okazji mamy lekcję historii amerykanskiej i odrobinę geografii :)

smile | 2016-06-14

To jest taka książka przygodowa dla młodzieży. Jeszcze się zaliczam do tej grupy :D
Bardzo ciekawy pomysł i trafna jego realizacja. Książkę czytało się bardzo przyjemnie i szybko. Pochłonięta w niecałe 2 dni.
Z wielką chęcią sięgnę po pozostałe części cyklu. Polecam każdemu - nawet starszym czytelnikom.

kp0018 | 2012-09-20
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 20 września 2012

Świetna!! Wciągająca!! Nareszcie coś nowego dla młodzieży:) Wartka akcja, zagadki oraz poznanie ciekawych informacji o postaciach historycznych. Z niecierpliwością zabieram się za tom II:)

Strycharz | 2017-04-18
Przeczytana: 2015 rok

Chyba byłam za stara, gdy zabrałam się za czytanie tej książki. Nie porwała mnie specjalnie. Nie było fajerwerków, a szkoda. :'(