Weekend

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
83-03-02794-8
rudakasia

Przechodziłem właśnie przez stertę leżącego gruzu, gdy usłyszałem za plecami niezbyt głośne, ale stanowcze: - Jeden ruch i strzelam. - Nigdy nie miałem skłonności samobójczych, więc i teraz postanowiłem nie kusić losu. Ten cholerny szept poradził mi z kolei, abym podszedł do ściany, oparł się o nią dłońmi i rozstawił nogi. Posłuchałem, choć jeśli mam być szczery, nie bardzo mi się to podobało. Zbliżył się do mnie, wprawnym ruchem przejechał wzdłuż ciała i wyłuskał broń z mojej kieszeni. Następnie cofnął się odrobinę i namówił mnie do odwrócenia się do niego twarzą.
- Jeffers, czy nie ma pan ciekawszych zajęć na dzisiaj? - Patrzyłem na Collinsa i powoli opuszczałem ręce.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie domowej roboty

| 2015-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2015

Nie wiem który z moich znajomych polecił mi tą książkę jako "coś w stylu Chandlera". Niestety ta powieść do Chandlera się nie umywa. Przebrnąłem w bólach. Nie polecam, zmarnowany czas - słaba intryga i te wkurzające postacie, które sobie nawzajem przytakują, bo autor nie umiał budować dialogów. OMIJAĆ Z DALEKA.