Dwór w Ferrarze

Wydawnictwo: Ossolineum

Żyjący w XIX stuleciu Kazimierz Chłędowski opisał dzieje i uczestników jednego z najżywszych ośrodków Odrodzenia. Jest to opowieść z czasów Alfonsa d'Este - szesnastowiecznego księcia Ferrary, swego czasu pretendenta do korony polskiej. Mimo upływu lat książka nie straciła nic ze swej wymowy, jest nadal aktualna. Dostępna również jako ebook w zbiorach Polskiej Biblioteki Internetowej

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: http://www.antykwariat.waw.pl/ksiazka,1046387/kazi...»

AnnaDe | 2015-02-22

Bardzo dobrze napisana książka. Językiem łatwym i zrozumiałym, nie tylko dla historyków. Dzięki tej książce poznałam poetów i malarzy renesansu, o których wcześniej nie słyszałam. Mało znana książka, ale bardzo fajna i przystępna. Polecam.