83-900551-6-3
MacG

W Polsce pojawia się człowiek znikąd, tajemniczy miliarder, który wykorzystując słabość legalnych władz tworzy państwo w państwie. Kim jest? Międzynarodowym gangsterem, agentem tajnych służb, czy szaleńcem pragnącym urzeczywistnić nową utopię?

liverpoolczyk | 2014-05-08

Polecam każdemu, kto chce przypomnieć sobie niezapomnianą atmosferę lat 90'. Kto jak kto, ale Horwath potrafi oddać ją znakomicie.. Pierwowzór Ekstradycji.

MacG | 2012-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2012

Literacki pierwowzór "Ekstradycji" (pod pewnym względami) czyta się tak jak ogląda się serial Wojciecha Wójcika, zaś nadkomisarz Oskar Wolski w niczym nie ustępuje Olgierdowi Halskiemu. Rewelacyjny klimat lat 90., momentami czuć ducha Władysława Pasikowskiego, momentami Fredericka Forsytha, czyta się szybko, aż żal odkładać. No i jeszcze niepokojące tło polityczne i takie też zakończenie...