Co potrzeba do matury z języka polskiego

Wydawnictwo: Verbum

Książka, którą oferujemy, jest przeznaczona dla maturzystów jako pomoc w przygotowaniu się do egzaminu dojrzałości. Składa się z dwóch zasadniczych części. Pierwsza zawiera wszystkie pozycje lekturowe wymagane od uczniów zdających egzamin maturalny na poziomie podstawowym, druga jest przeznaczona dla osób, które chcą zdawać egzamin na poziomie rozszerzonym. Dobór pozycji lekturowych jest zgodny z wymaganiami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie. Dobra znajomość lektur omówionych w naszej książce gwarantuje osiągnięcie maksymalnej ilości punktów na maturze. Zaprezentowana w niej rzetelna, jasna i zwięzła interpretacja poszczególnych utworów umożliwi maturzystom szybkie i efektywne powtórzenie i utrwalenie wiadomości z literatury polskiej i powszechnej. ćwiczenia zawierające pytania i polecenia zostały sformułowane z myślą o kształ ceniu umiejętności określonych w Standardach wymagań egzaminacyjnych. Książka zawiera również zagadnienia niezbędne do matury ustnej.