10 prostych sposobów radzenia sobie z niepokojem

Tłumaczenie: Sylwia Pikiel
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
10 Simple Solutions to Worry. How to Calm Your Mind, Relax Your Body & Reclaim Your Life
978-83-7489-268-1
psychologia, poradnik
Marta

Czy prześladują Cię czarne, mało prawdopodobne scenariusze zdarzeń? Czy obawiasz się, że jeśli coś może się nie udać, to na pewno się nie uda? Czy wciąż myślisz tylko o najgorszym? Jeśli tak, to znaczy, że żyjesz w chronicznym niepokoju. Autorzy są przekonani, że ten trudny do zniesienia stan można zastąpić pozytywnym nastawieniem do świata. W swojej książce podają sprawdzone w praktyce...

Czy prześladują Cię czarne, mało prawdopodobne scenariusze zdarzeń?
Czy obawiasz się, że jeśli coś może się nie udać, to na pewno się nie uda?
Czy wciąż myślisz tylko o najgorszym?

Jeśli tak, to znaczy, że żyjesz w chronicznym niepokoju. Autorzy są przekonani, że ten trudny do zniesienia stan można zastąpić pozytywnym nastawieniem do świata. W swojej książce podają sprawdzone w praktyce metody pomocy. Proponują:
Ø kwestionariusze oceny chronicznego niepokoju,
Ø sposoby na pozbycie się raz na zawsze negatywnych myśli,
Ø techniki wzbudzania motywacji do zmiany,
Ø metody treningu relaksacyjnego,
Ø skuteczne techniki psychoterapeutyczne.
Zastosuj ich wskazówki, uwolnij się od niepokoju i ciesz się odzyskaną radością życia!

źródło opisu: http://www.gwp.pl/9148,.html

źródło okładki: http://www.gwp.pl/img/product/9148/kind/1

Ka_Ha | 2014-05-22

Z cyklu "Czytam w pracy, bo inaczej zdechnę z nudów" tym razem zdjęłam z półki "10 sposobów". Pomyślałam, że może odświeżę co nieco program zajęć, jakieś nowe ćwiczenie zapodam albo złotą sentencję do namysłu rzucę... Niestety niczym nowym nie zdołałam się poczęstować, ale ten króciutki i zwięzły poradnik zaskoczył mnie swoim poziomem. Zwykle pogardzam poradnikami okołopsychologicznymi za te bzdety i porady rodem z "Pani Domu", natomiast w przypadku "10 sposobów" szybko połknęłam kolejne strony cały czas po cichu kiwając głową z aprobatą dla treści. Do mojego serca trafił szczególnie rozdzialik o akceptacji niepewności. Znaczy się - polecam, jeśli szukacie porady. Ja tymczasem z biblioteki wyniosłam kolejny tomik z tej serii. Relacja już wkrótce.