10 prostych sposobów na budowanie poczucia własnej wartości

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
10 Simple Solutions for Building Self-Esteem
978-83-7489-271-1
Marta

Popularny poradnik dla osób, które chcą podnieść samoocenę i czuć się dobrze w każdej życiowej sytuacji. Autor podaje 10 prostych i skutecznych sposobów, dzięki którym uwierzysz w siebie i docenisz swoją wewnętrzną wartość. Wyjaśnia, że aby podnieść poczucie własnej wartości, należy w równym stopniu zadbać o ciało, umysł i o ducha. Proponuje praktyczne metody zainspirowane tradycjami Wschodu oraz kulturą Zachodu, takie jak: · medytacja uważności, · kontemplacja duchowa, · redukcja stresu, · pielęgnowanie optymizmu, · właściwe odżywianie, · dbanie o formę fizyczną. Całość przeplata refleksjami i cytatami z wypowiedzi sławnych ludzi, które pomogą Ci dotrzeć do źródła wewnętrznej siły i czerpać z niego na co dzień.

źródło opisu: http://www.gwp.pl/9084,.html

źródło okładki: http://www.gwp.pl/img/product/9084/kind/1

Andy | 2014-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2014

Lektura tej książki wzbudziła we mnie mieszane uczucia. Z jednej strony znajduje się w niej szereg przydatnych informacji dotyczących praktycznych sposobów budowania poczucia własnej wartości, a z drugiej strony, trudno było mi pozbyć się wrażenia, że książka w pewnych fragmentach jest napisana nie na temat. I tak - obok wyjaśnień podstaw terapii poznaczo-behawioralnej lub treningu uważności, znalazł się również rozdział dotyczący wiary w Boga i modlitwy. Powoduje to, że nie jest do końca jasne - czy jest to książka z serii poradników psychologicznych, czy też z nurtu książek quasi-religijnych. W efekcie, podczas czytania niektórych jej fragmentów odczuwałem pewnego rodzaju znudzenie. Po zakończonej lekturze zdecydowałem, że nie jest to pozycja książkowa do której będę chciał jeszcze raz wrócić.
Podsumowując - książkę tę można przeczytać w uzupełnieniu do innej literatury dotyczącej tematyki budowania własnej wartości.