Ucz się i myśl

7 (19 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
978-83-7758-171-1
poradniki
nzuri

Z tej książki dowiesz się jak efektywnie wykorzystać potencjał umysłu w szkole, biznesie i życiu prywatnym.
Autor pokazuje jak posługiwać się swoją inteligencją, by sprostać wymaganiom współczesności:

- zarządzać czasem i emocjami
- skutecznie się uczyć
- doskonalić pamięć i twórcze myślenie
- kreatywnie zarządzać biznesem
- budować niezależność finansową

źródło opisu: www.muza.com.pl

źródło okładki: www.muza.com.pl

bibliofilka | 2012-05-31
Przeczytana: 31 maja 2012

Wielu ludzi uważa, że nauka jest wydarzeniem, że kończy się wraz ze skończeniem szkoły. Nic bardziej mylnego. Nauka to nie wydarzenie w życiu, a pewien proces, uczymy się przez całe życie. A poszukiwanie najskuteczniejszych metod uczenia się jest wyzwaniem dla współczesnego człowieka, jakie stawia przed nami XXI wiek. "Tylko człowiek wszechstronnie wykształcony, z twórczym i otwartym umysłem, posiadający wiedzę na temat tego, jak funkcjonuje jego mózg, i potrafiący tę wiedzę wykorzystać w praktyce, ma szansę sprostać wyzwaniom, jakie narzuca mu współczesna rzeczywistość, ze swoją zmiennością i dynamiką, niespotykanymi w całej historii". [str.11] Święte słowa można by rzec. Trzeba jakoś sobie radzić w tym ogarniającym nas zewsząd chaosie. Jak to zrobić, aby stać się takim człowiekiem-renesansu?

Sposobów i metod jest wiele. I niektóre, o dziwo, powstały już wiele lat temu. Autor ma nadzieję, że książka przyczyni się do prezentowania postawy proaktywnej, a zawarta w publikacji...

Skadi | 2014-01-01
Przeczytana: 2012 rok

Książka zapowiadała się ciekawie: jak poznać idealną metodę nauki, jak optymalnie wykorzystać zasoby naszego umysłu etc. Okazało się, że przydatne informacje zajmują jakieś 40% książki a reszta to są naukowe wyjaśnienia lub treści nieprzydatne w nauce. Ciekawe dla ludzi znających temat i interesujących się tego typu literaturą. Jak dla mnie - trochę ,,za ciężkie" dla przeciętnych ludzi, którzy pierwszy raz mają styczność z tematem rozwijania produktywności i neuromarketingiem. Zdecydowanie nie jest to lektura do poduszki.

Antagonista Esklaważu | 2015-03-25

Niestety dla mnie nic nowego, ale to całkiem ładny miszmasz losowych faktów z różnych dziedzin, które mają przekształcić mentalność człowieka.

Klaudia1175 | 2014-11-03

Książka nie jest zbyt prosta do przeczytania,przeciętnemu czytelnikowi.
momentami jest bardzo łatwa do zrozumienia,a czasami nie,nie każdy czytelnik wytrwa do końca stron,momentami wydaje się nudna i nie zrozumiała,mimo tych wad,warto sięgnąć po tą książkę ,ale niestety trzeba mieć cierpliwości,by ją przeczytać... :)

adkrl | 2016-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2016