Ja. Poezje wybrane

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza STOPKA
978-83-85734-86-4
poezja
jasmina

Andrzej Strumiłło zręcznie przedstawia swoisty, liryczny dziennik. Niemal wszystkie wiersze mają zaznaczony czas i miejsce powstania; zarazem ukazują artystę-podróżnika na wszystkich drogach, które wskazał mu los. Rzym, Bombaj, Pekin, Damaszek, Wilno... i jeszcze dalej, i jeszcze. Oficyna Wydawnicza STOPKA prezentuje szczególny zbiór. W jego skład wchodzą utwory z tomów "Moje" i "Jak", a...

Oficyna Wydawnicza STOPKA prezentuje szczególny zbiór. W jego skład wchodzą utwory z tomów "Moje" i "Jak", a także liryki do tej pory niepublikowane, dziewicze – wszystkie bogate w konteksty kulturalne, jednocześnie pełne lekkości i niewymuszonego artyzmu. Twórca bardzo pieczołowicie czuwał nad opracowaniem graficzno-artystycznym. Książkę uzupełniają autorskie rysunki, zdjęcia, rękopisy i ryciny, a awangardowa szata plastyczna – bardzo staranna nawet w detalach – stanowi osobisty środek wyrazu.

Wybór wierszy Andrzeja Strumiłły "Ja. Poezje wybrane" jest teraz dostępny w trzech wersjach – samodzielnie, razem z płytą CD i odrębnie jako audiobook. Czyta sam autor!

Andrzej Strumiłło – uznany malarz, rysownik, scenograf, podróżnik; autor bestsellerowych dzienników "Factum est". Osoba o dużym dorobku artystycznym i autorytecie. Człowiek wielu pasji i profesji.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: Od wydawcy