Anioły - zatem że są to pewne...

Wydawnictwo: Astrum
978-83-7277-253-4
Aniołowie
Hagenti

Kim są tak naprawdę anioły, o których tak dużo i często słyszymy? Kiedy zostały stworzone? Jak wyglądają? Ilu ich jest i jakie funkcje pełnią? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w książce Barbary Jakimowicz-Klein, która, choć po części, przybliży nam te bardzo tajemnicze istoty, będące duchowymi energiami, posłańcami Bożymi, pośrednikami między światem ludzi a światem nadprzyrodzonym. Występują w wielu religiach, mitologiach i filozofiach. Temat anielski wykorzystuje się w literaturze, malarstwie, architekturze, muzyce, a także w filmie i telewizji. Dla niektórych z nas aniołowie byli i są rzeczywistością, dla innych są raczej symbolem i pięknym mitem. Jedno jest pewne – ich zadaniem jest inspiracja, pomoc, ochrona przed wszelkim złem i towarzyszenie nam w naszej ziemskiej wędrówce. Jeśli tylko tego zapragniemy, staną się naszymi duchowymi przewodnikami na drodze do doskonalenia swojego życia i siebie samych.

Adrian F | 2016-09-03
Przeczytana: 01 września 2016

Dla zainteresowanych angelologią całkiem przyjemna pozycja. Nie wyczerpuje niestety tematyki. Większość stron zajmują rysunki, tekstu jest mało, mimo to jeśli ktoś bardzo chciałby się o aniołach czegoś dowiedzieć to z braku podobnych książek warto przeczytać.