Savoir vivre w kościele Podręcznik dla świeckich

Wydawnictwo: INFORTeditions
poradniki

Zasady savoir vivre określają nasze postępowanie (...) określają te same sprawy życiowe, które normują religia i etyka. Jeśli zatem przepisy te a tak jest w większości przypadków zgadzają się z normami moralnymi, (...) jeśli przeciwdziałają złym, a umacniają w nas dobre nawyki w oparciu o odwieczne prawa, wtedy nie wolno ich lekceważyć nie tylko dla nich samych, lecz także ze względów religijno-moralnych. Świadome ich lekceważenie w takich wypadkach mogłoby być równoznaczne z lekceważeniem lub przekroczeniem prawa moralnego, na którym się opierają, a więc mogłoby być grzechem ..

adorable | 2011-04-22

"Savoir vivre w kościele" czytałam już dość dawno, ale jeszcze do dzisiaj pamiętam niektóre zasady. Książka ta dotyka wielu problemów, ukazuje jak powinniśmy zachowywać się w kościele. Opisuje chociażby sytuacje przyprowadzania małych krzyczących, biegających po całym kościele dzieci. Opisuje również jak powinniśmy: zachowywać się na mszy czy pielgrzymce, zwracać się do duchownych, ubierać się do kościoła.
Polecam! :)

AKK | 2016-05-04