Czarownica z Edmonton

Seria: Seria Dawnej Literatury Angielskiej
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
The Witch of Edmonton
szeoszonk

Czarownica z Edmonton, napisana wspólnie przez Thomasa Dekkera, Johna Forda i Williama Rowleya, drukiem ukazała się w 1658 roku (choć grana była już na początku lat dwudziestych XVII wieku). Dzieło jest przykładem tragedii domowej oraz żurnalistycznej funkcji ówczesnego teatru (wątek Matki Sawyer, postaci historycznej, mieszkanki Edmonton oskarżonej o czary i straconej w 1621 roku)....

Czarownica z Edmonton to dramat namiętności i barwny dokument czasów, w których została napisana.
(z posłowia Juliusza Kydryńskiego)

źródło opisu: posłowie autorstwa J. Kydryńskiego

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Izzy | 2013-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2013

Iście Szekspirowska Tragedia
Dla wielbicieli gatunku naprawdę polecam

Irene | 2016-05-04
Na półkach: Przeczytane, 2016