Ciało w kulturze i nauce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar
6 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
978-83-7383-362-3

Ciało dla każdego z nas jest źródłem wiedzy o sobie, a równocześnie rejestruje zmiany zachodzące w otaczającej nas rzeczywistości; tym samym „Ja” fizyczne stanowi ważny wymiar zarówno osobistej tożsamości jednostki, jak i tożsamości społeczeństwa. W niniejszym zbiorze proponujemy różne perspektywy ujmowania ciała, z jednej strony jako biologicznego organizmu rządzonego fizjologią i popędami, z...

W niniejszym zbiorze proponujemy różne perspektywy ujmowania ciała, z jednej strony jako biologicznego organizmu rządzonego fizjologią i popędami, z drugiej – jako organizmu społecznego modelowanego przez kulturę.
Autorami książki są pracownicy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (psychologowie, poloniści, socjolog oraz lekarz):
Mariusz Chołody, Anna Cwojdzińska, Dorota Mroczkowska, Beata Przymuszała, Arkadiusz Robak, Anna Roszyk, Filip Rybakowski, Olga Sakson-Obada, Krzysztof Tryksza, Jowita Wycisk, Beata Ziółkowska.

źródło opisu: http://scholar.com.pl/sklep.php?md=products&id_p=1958

źródło okładki: http://scholar.com.pl/sklep.php?md=products&id_p=1958

Ka_Ha | 2017-08-04

Poziom tekstów oceniłabym na 6 - 7, ale jako fanka monografii nie dam aż takiej noty zbiorkowi tematów.

trycha | 2014-02-25

Nie mnie opiniować...