Schudnąć bez diety. Jak osiągnąć wymarzoną figurę

Tłumaczenie: Iwona Żółkowska
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
How to lose weight without dieting: Be the size you want to be for life
978-83-7506-412-4
otyłość, odchudzanie, zdrowie
zdrowie, medycyna
Wszebora

Wiele osób marzy, by definitywnie schudnąć, i zdobywa się na wielkie wyrzeczenia. Przestrzegamy diety, aż osiągniemy wymarzony rozmiar ubrań, a potem… sobie odpuszczamy. Utracone kilogramy podstępnie wracają i znów trzeba ze wszystkiego rezygnować. Jessica Robbins znalazła sposób, by pomóc tam, gdzie diety zawodzą. Odsuwa na bok jadłospisy, rezygnuje z liczenia kalorii i sugeruje, że poradzimy sobie z obżarstwem, jeśli uporamy się z jego ukrytymi przyczynami emocjonalnymi. Korzystając z metod NLP oraz hipnoterapii, autorka pomaga:
zrozumieć, czym jest dla nas jedzenie, określić na nowo własną tożsamość i przekonania, a także uświadomić sobie, kim chcemy być, znaleźć nowe, wzmacniające sposoby zaspokajania potrzeb, by uwolnić się od przymusu jedzenia, słuchać swojego organizmu, naśladować styl życia ludzi zdrowych i szczęśliwych.
Jessica Robbins jest trenerem pełni sukcesu. Pomaga urzeczywistniać marzenia i pokonywać przeszkody, takie jak stres, lęki, nałogi. Sama po latach trudnej walki uporała się z problemem otyłości. W tej książce opowiada swoją historię, dzieli się doświadczeniami i opisuje wypracowane przez siebie metody, raz na zawsze uwalniając nas od restrykcyjnych diet.

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2010

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/schudnac-bez-diety.html

Athoualia | 2017-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2017

Książka nie jest rewelacyjna, ale zawiera dużo informacji jak sobie pomóc (nie trzeba odnosić się do odchudzania - każda dziedzina życia byłaby dobra). Nie podobało mi się mnóstwo odnośników do strony autorki www.jessicarobbins.co.uk, które niczego nie wniosły do treści książki.

pretender1980 | 2012-08-24
Przeczytana: 03 maja 2012