Nie tylko wrona chodzi zdziwiona

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
83-06-02809-0
Evik

Tom dla dzieci powstał na podstawie homilii wygłaszanych przez księdza Jana Twardowskiego w kościele Sióstr Wizytek w Warszawie.
Wybrała, ułożyła i opracowała Aleksandra Iwanowska.
Ilustrował i opracował graficznie Bartłomiej Drejewicz.

źródło opisu: Ostatnia strona książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ania | 2015-01-09
Przeczytana: 05 stycznia 2015

Poezje ks.Twardowskiego znam od lat młodzieńczych,kiedy jako młoda dziewczyna szukałam "swojej tożsamości".
O autorze przypomniałam sobie kiedy zobaczyłam w księgarniach nową pozycję tj.": ks.Twardowski dzieciom".
Jednak w pierwszej kolejności kupiłam moim pociechom: " Nie tylko wrona chodzi zdziwiona" wydaną przez wydawnictwo Św.Wojciecha.Książka jest pięknie wydana, w środku zaś przepiękna treść i duża ilość ilustracji.Moje małe dzieci z chęcią sięgają po przepełnione kolorowymi ilustracjami, nawet nieco "trudniejsze" w treści książki.Dlatego tutaj duży plus dla wydawcy.
Jeśli chodzi o słowo Ks.Twardowskiego skierowane do dzieci to jest to prawdziwe mistrzostwo.Krótkie,rymowane wierszyki,opowiadania,życiowe historyjki okraszone humorem.
Kochani Rodzice, jeśli niedługo posyłacie swoje dziecko do I Komunii Świętej to serdecznie polecam umieścić tę książkę wśród lektur obowiązkowych.Moim zdaniem książka zawiera pełną,przepięknie i przystępnie przekazaną wiedzę na temat naszej...

MałaPisareczka | 2015-09-17
Przeczytana: 17 września 2015

Są tacy pisarze, których nazwisko na okładce wystarczy, by poczuć się błogo i bezpiecznie - niczym dziecko otulone ramionami rodzica. Są też takie książki, które przypominają mi dzieciństwa (nawet jeżeli nigdy wcześniej nie miałam ich w ręku). Ja nie miałam okazji wychować się tak całkowicie na twórczości ks. Jan Twardowskiego, ale na pewno podobnej okazji nie przegapią moje dzieci... mam nadzieję, że także i Wasze dzieci poznają zawczasu te opowieści.

Ksiądz Jan Twardowski (1915-2006) wierzył, że im człowiek bardziej się dziwi, tym głębiej potrafi się zachwycać światem i wszystkim, co go spotka. A zachwyt to najlepsza droga do Pana Boga. Każdy kto wątpi w to stwierdzenie, niech sam się zastanowi, czy gdy widzi najpiękniejsze cuda natury nie zachwyca się nimi? Dlatego książka Nie tylko wrona chodzi zdziwiona jest o tym, co jej Autora dziwiło i nieustannie zachwycało: o Bogu, wierze, smutkach, radościach, codziennym i świątecznym życiu w rodzinie, o tym, jak trudno rozróżnić zło...

Laura_S | 2017-07-20
Przeczytana: 02 lipca 2017