Now You See Her
rodzina, miłość, tajemnica
Ag2S

Trwające blisko 25 lat małżeństwo Marcy rozpada się. Po rozwodzie z mężem kobieta wyjeżdża do Irlandii, z nadzieją, że pozwoli jej to na nowo poukładać swoje życie. Dwa lata wcześniej straciła ukochaną córkę, która zginęła podczas spływu kajakowego, a że jej ciała nigdy nie odnaleziono, matka kurczowo trzyma się myśli, że Devon sfingowała swoją śmierć. Któregoś dnia widzi ją zza szyby pubu. Lecz czy to na pewno ona? Sugestywny portret zdeterminowanej kobiety, opuszczonej przez męża i rozpaczliwie potrzebującej miłości i wsparcia, która staje się celem niebezpiecznej intrygi. Czy znajdzie się ktoś, kto pomoże jej przetrwać?

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl

Oficjalna recenzja
Tajemnica książek: 783

Matczyne szaleństwo

Joy Fielding to autorka, z którą „spotkałam” się jakiś czas temu i od tamtej pory jej nazwisko przykuwa moja uwagę. Autorka cieszy się sporą popularnością zarówno w Polsce, jak i na świecie, i szczerze mówiąc, wcale się nie dziwię, że jej książki goszczą coraz częściej i coraz dłużej na światowych listach bestsellerów.

„Teraz ją widzisz” to najnowsza opowieść Fielding. Jak zwykle kolejne strony „wbijały” mnie w fotel, oczy szczypały, łóżko wzywało coraz bardziej błagalnym tonem,...a ja nie mogłam zaprzestać czytać, cały świat dookoła przestał istnieć, byłam tylko ja i... Marcy Taggart – główna bohaterka powieści.

Marcy przeżyła ogromna tragedię, straciła swoją ukochaną córkę Devon. Ciała młodej dziewczyny nigdy nie odnaleziono, dlatego też matka wierzyła, że może jakimś cudem, że może jednak... Nadzieja tliła się delikatnym płomykiem do czasu, gdy podczas wycieczki zauważyła przez szybę w kawiarni kobietę, która wyglądała identycznie jak Devon. Od tego momentu Marcy nie potrafi już zapomnieć, jest niemal pewna, że widziała własną córkę. Zaczyna poszukiwania, nie zważając na opinie najbliższych. Nie chce słuchać nikogo, najważniejsze dla niej stają się wspomnienia i wiara w spotkanie z Devon.

Kolejne wydarzenia i poszukiwania wpędzają Marcy w coraz większe kłopoty. Pomimo kilku wizyt na posterunku policji, kradzieży i ostrzeżeń, nie zaprzestaje poszukiwań. Wstaje rano, wychodzi z hotelu na ulicę, próbując na siłę szukać swojej ukochanej córki. Czuje, że jest coraz bliżej rozwiązania zagadki, ale czy to wszystko stanie się realne? Czy faktycznie matczyna wiara i miłość nie spłatają Marcy figla? O tym wszystkim przekonajcie się sami, ja już niczego więcej nie zdradzę.

„Teraz ją widzisz” to powieść z gatunku tych, które zaczynasz czytać i już nie możesz przestać. Autorka tak podkręca atmosferę, w taki sposób konstruuje bieg wydarzeń, że czytelnik nie ma czasu na oddech. Bohaterowie wzbudzają ciekawość i stają się czytelnikowi bardzo bliscy. Nie ma mowy o nudzie lub przewidywalności, jest tylko wielka ciekawość i coraz szerzej otwarte oczy ze zdziwienia.
Bardzo lubię takie książki. Tematyka dość niespotykana, a jednak autorka potrafiła przemycić miedzy wierszami bardzo prozaiczne, aczkolwiek niesamowicie ważne tematy. Miłość, przyjaźń, rodzące się uczucia. Przeszłość mieszająca się z teraźniejszością uzmysławia czytelnikowi, jak bardzo wydarzenia sprzed lat mają wpływ na to, co dzieje się obecnie w naszym życiu.

Po raz kolejny nie zawiodłam się, sięgając po książkę Joy Fielding i jestem przekonana, że absolutnie nikt nie będzie miał powodu do narzekań, jeśli zdecyduje się na przeczytanie wspomnianej powieści. Z pewnością tę książkę poleciłabym swojej przyjaciółce,...jeśli tylko zaczęłaby czytać.

Iwona Zaczek

Marlena | 2013-10-04
Przeczytana: 10 września 2013

Jeżeli ktoś lubi książki z elementami psychologii, ta książka na pewno mu się spodoba. Marcy nie może uwierzyć w samobójstwo córki. Ponieważ ciała nie odnaleziono, uważa, że córka po prostu upozorowała swoją śmierć i zaczęła swoje życie gdzieś indziej. Matka widzi ją wszędzie i nie przestaje jej szukać. Mąż nie wytrzymuje i po 25 latach małżeństwa odchodzi do innej. Marcy postanawia więc, że sama pojedzie na zarezerwowaną wcześniej, przez męża, podróż do Irlandii.
W książce, jak przystało na Joy Fielding, znajdziemy; zagadkę i intrygę, a nawet zakazaną miłość.

Weronika | 2015-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2015

Miałam taki okres w życiu, kiedy zaczytywałam się w powieściach Joy Fielding. Uważam, że autorka jest znakomitym znawcą kobiecej psychiki i świetnie rozumie mechanizmy współuzależnienia, którym podlegają ładne, inteligentne kobiety o niskim poczuciu wartości, uzależniające się od mężczyzn i szukające uznania w ich oczach. Ponieważ przy całej swojej inteligencji i urodzie są zbyt mało pewne siebie, nieśmiałe i spolegliwe po pewnym czasie zamiast miłości doznają od swoich mężczyzn pogardy. Taki jest standardowy obraz bohaterki książek Fielding. Wokół jej osoby tworzona jest akcja, w wyniku której osobowość bohaterki ulega znacznej przemianie. Tak jest i tym razem - bohaterka to Marcy, która szukając rzekomo zaginionej córki natrafia na liczne przeszkody, wśród których największą jest jej własna psychika. Książkę czyta się dobrze, akcja jest wartka i trzyma w napięciu. Nie do końca wpasowywały mi się w całość jedynie opisy historii i zabytków Irlandii.

Ania | 2016-07-13
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 13 lipca 2016

Czwarta przeczytana przeze mnie książka autorki. Tak, muszę przyznać, że teraz ją widzę. Moim zdaniem najsłabszą stroną Joy Fielding jest opisywanie emocji, stanów i przeżyć. To one przekładają się na atmosferę, napięcie, dreszczyk emocji i klimat książki.
Głowna bohaterka, matka poszukująca zaginionej córki... jak tu nie oczekiwać bólu, cierpienia, niepokoju, balansowania na granicy obłędu. A tymczasem otrzymałam groteskową, miotającą się bezsensownie, łatwowierną bohaterkę, która śmieszy. Do tego zakończenie niczym z taniego filmu sensacyjnego.

magda | 2014-02-06

Joy Fielding - kanadyjska pisarka, autorka kilkunastu książek, z których większość stała się światowymi bestsellerami. W jej dorobku znajdują się głównie powieści psychologiczno - obyczajowe z wątkiem sensacyjnym.

Minęły prawie dwa lata odkąd Marcy Taggart straciła swoją ukochana córkę Devon. W pewien rześki październikowy poranek dziewczyna wypłynęła kajakiem na środek zatoki i od tamtej pory ślad po niej zaginął. Ciała Devon jednak nigdy nie odnaleziono, dlatego Marcy nie potrafi pogodzić się z bolesną stratą. Gdzieś w głębi jej serca tli się nawet nadzieja, że może któregoś dnia jej córka jakimś cudem się odnajdzie, że może tylko upozorowała własną śmierć, żeby zacząć wszystko od początku w zupełnie innym miejscu. W końcu ich stosunki nie układały się wcale najlepiej…

Tragedia, jaką było zniknięcie Devon, odbiła się także na małżeństwie naszej bohaterki. Mąż zostawia ją dla innej kobiety. Marcy decyduje się na samotną wyprawę do Irlandii, gdzie jeszcze niedawno planowała...

crouschynca | 2017-11-13

„Teraz ją widzisz” to przyzwoita powieść psychologiczna z małą domieszką thrillera. Kanadyjska literatka nie omieszkuje przystroić losów Marcy Taggart nutką tajemnicy, ale głównie skupia się na tym, by – za pośrednictwem perypetii owej postaci – pokazać rozterki osoby dręczonej przez wyrzuty sumienia i rozpamiętującej minione wydarzenia. Jeżeli zatem gustujecie w historiach kładących nacisk na psychikę bohaterów, tytuł ten powinien być zadowalającym wyborem.

Opinia jest fragmentem recenzji dostępnej na moim blogu:

kasandra_85 | 2012-06-05
Przeczytana: czerwiec 2012

sygin | 2013-11-30
Na półkach: Przeczytane, Kryminał, 2013
Przeczytana: 01 lutego 2013

Teraz ją widzisz to taki rodzaj książki, która świetnie nadawałaby się na film – być może kiedyś ktoś się o to pokusi. Wszystko w niej jest filmowe, plastyczność scen, ich komizm, a nawet sugestywne retrospekcje. A przede wszystkim główną zaletą jest to, że autorka w sposób lekki i prosty a czasami nawet zabawny porusza tematy, same w sobie bardzo trudne. Utrata córki, rozpad wieloletniego związku i przygniatające brzemię choroby psychicznej, to wszystko spada na Marcy, a mimo wszystko nie czyni ją ani zgorzkniałą, ani nieczułą, ani bezwolną. Obserwujemy pełną hartu ducha kobietę, której nie sposób nie podziwiać i nie kibicować jej wysiłkom, nawet tym najbardziej naiwnym, dziwnym czy śmiesznym.

Bardzo polecam tę książkę. Bo jest zarazem wzruszająca i zabawna, poważna i naiwna, głęboka i lekka. Tak jak to co opisuje. Tak jak sama Marcy.

Jedna wada. Autorka bardzo stara się przekonać nas jak wspaniałym miejscem jest Irlandia. Nie mam nic przeciwko, by dowiedzieć się więcej o tym...

WMagdalena | 2018-04-13

Powieść Fielding pełna jest emocji – gwarantuje dreszcze, radości i wzruszenia – całą paletę uczuć, które są nie podrabialne i świadczą o znakomitych umiejętnościach autorki. Oprócz wartości, które płyną z recenzowanej powieści, na wyróżnienie zasługuje także dynamiczna akcja, od której nie sposób się oderwać. Wydarzenia wykreowane przez Fielding są na tyle interesujące i ujmujące, że lektura przebiega bardzo płynnie. Do tego przyczyniają się także liczne zwroty akcji oraz systematycznie pojawiające się nowe postacie, urozmaicające fabułę.

Tetiisheri | 2012-06-27
Przeczytana: 10 czerwca 2012

Joy Fielding jest autorką kilkunastu tytułów, z których większość stała się światowymi bestsellerami. Jej powieści najczęściej charakteryzowane są jako psychologiczno-obyczajowe z wątkiem sensacyjnym. To zdecydowanie jeden z moich ulubionych gatunków. Po najnowszą powieść autorki zatytułowaną "Teraz ją widzisz" sięgnęłam z ogromnym zaciekawieniem, a przyznam, że po moich ostatnich przygodach z książkami typu paranormal byłam mocno spragniona intrygującej sensacji z domieszką psychologii postaci. Elementy te odnalazłam w powieści Fielding i z niemałym zainteresowaniem zatraciłam się w historii, jaką autorka przedstawiła w "Teraz ją widzisz".

Marcy Taggart straciła swoją ukochaną córkę Devon. Dziewczyna, której ciała nie odnaleziono, zaginęła podczas spływu kajakowego. Marcy nie chce uwierzyć, że jej córka nie żyje i zaczyna twierdzić, że Devon jedynie upozorowała wypadek. 25 rocznicę ślubu Marcy miała obchodzić wraz z mężem na wyjeździe w Irlandii. Peter decyduje się jednak odejść...

Mika220 | 2014-04-02

Książek Fielding już kilka czytałam i bardzo lubię. Jestem jej fanką, dodałam więc do ulubionych :) Ma książki gorsze moim zdaniem, ale i tak każda z nich tak wciąga mnie w wir wydarzeń, że nie mogę się oderwać. Większość z nich jednak uważam raczej za dobre i warte przeczytania, dlatego zdecydowanie jestem jej fanką. Oprócz tego bardzo lubię wszelkie thrillery, a te psychologiczne jeszcze bardziej. Ludzka psychika jest fascynująca i pogłębione sylwetki bohaterów są tym co uwielbiam.

Książka "Teraz ją widzisz" jest właśnie taką psychologiczną powieścią z elementami sensacji. Poznajemy 50 letnią Marcy, której życie wywróciło się do góry nogami, gdy dowiedziała się o prawdopodobnym samobójstwie córki. Ciała jednak nie znaleziono, więc matka cały czas wierzy, że córka może żyć. Tragedia ta kładzie się cieniem na jej życie małżeńskie z Peterem, który znużony jej zachowaniem odchodzi do innej kobiety. Wydarzenia książki dzieją się w Irlandii, gdzie główna bohaterka wyjeżdża na 25...