Kronika żałoby 10-18 kwietnia 2010

978-83-268-0026-9
Smoleńsk
albumy
alison2

"To się dzieje naprawdę? W sobotę 10 kwietnia 2010 r. po godzinie dziewiątej jak osłupiali patrzymy na pasek na ekranie telewizora: „Prezydent nie żyje” .." Album dokumentujący żałobę po katastrofie lotnczej pod Smoleńskiem w dniach 10 – 18 kwietnia 2010.

źródło opisu: http://kulturalnysklep.pl/KZ/pr/-kronika-zaloby-.html#description

źródło okładki: http://kulturalnysklep.pl/KZ/pr/-kronika-zaloby-.html#description

Przepięknie wydany album "Gazety Wyborczej" ukazujący dzień po dniu największą polską katastrofę obecnych czasów. Piękne ilustracje przedstawiające każdy z ośmiu dni żałoby narodowej opatrzone są krótkimi, acz niezwykle wymownymi komentarzami.

alison2 | 2012-04-10
Przeczytana: 2010 rok

Po krótkiej wizycie na kilku portalach informacyjnych podjęłam zupełnie spontaniczną decyzję powrotu do pewnej książki...

10.04.2010 ... Podejrzewam, że gdyby zapytać Was, co robiliście w momencie, gdy usłyszeliście o katastrofie smoleńskiej, większość nie miałaby problemu ze szczegółową odpowiedzią. Sama byłam wtedy poza granicami kraju, pierwszą, jeszcze szczątkową informację usłyszałam w radiu. W pierwszym momencie nie dotarło do mnie, co właściwie się stało. Spokojnie zjadłam śniadanie, włączyłam komputer ... i zamarłam. To, co zobaczyłam na ekranie przekraczało wszelkie granice prawdopodobieństwa. W jednej chwili z listy najbardziej znaczących osób w naszym państwie wymazano tyle istotnych nazwisk... Nie mogłam tego ogarnąć, nie mogłam skupić myśli, nie mogłam przestać wpatrywać się w ekran komputera ... Ten stan trwał u mnie ładnych parę dni.

Książka, a właściwie album „Kronika żałoby 10-18 kwietnia 2010” zawiera naprawdę niewiele słów. Bo czy istnieją słowa adekwatne do...