Nowa Nadzieja

Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Wydawnictwo: Amber
A New Hope
Sweet

Nowe wydanie powieści rozpoczynającej kultową sagę – tuż po kinowej premierze Mrocznego widma w wersji 3D W lutym 2012 George Lucas powrócił na ekrany kin z pierwszym epizodem swojej galaktycznej epopei przekonwertowanej na 3D - dla nowego pokolenia widzów i czytelników! Wkrótce kolejne filmy klasycznej trylogii: Nowa nadzieja, Imperium kontratakuje, Powrót Jedi! Luke Skywalker mieszka...

Luke Skywalker mieszka na Tatooine i pomaga wujowi Owenowi w pracy na farmie. Kupując dwa roboty, nie zdaje sobie sprawy, że w pamięci jednego z nich, robota atronawigacyjnego R2D2, jest zapisana tajna wiadomość od księżniczki Leii Organy z Alderaanu dla Obi-Wana Kenobiego, rycerza Jedi. Tylko z opowiadań wie o toczącej się wojnie pomiędzy Sojuszem Rebeliantów a wojskami Imperium. Wizyta u Obi-Wana i poznanie Hana Solo sprawia jednak, że całe życie Luke’a ulegnie dramatycznej zmianie.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1251/nowa-nadzieja

MalujęTrawę | 2019-05-14

Równie dobra, ekranowy odpowiednik + rozszerzony wątek Biggsa, który z filmu wycięto, aby naprawić pierwotną, chaotyczną wersję montażu. Zaznaczam, że czytałem ją 20 lat temu i pamięć może mnie zawodzić. Poza tym mogę się kierować nostalgią... Ale czy nie po to są książki/muzyka/gry/filmy itd., żeby wzbudzać w nas emocje?

Pawliq88 | 2018-11-25

Uwielbiam Gwiezdne Wojny ale książki są zazwyczaj słabe... Nawet tak wielkie dzieło filmowe jak Nowa Nadzieja jest w wersji książkowej średnie...

karpatkadobra | 2018-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2018

14 Maj 1944r., Modesto w Californii. W rodzinie Lucasów – typowej amerykańskiej, jak i ogólnej wydawałoby się, aż nadto przeciętnej ,,małomiasteczkowej” familii, swe pierwsze hausty życiodajnego, rozszerzającego niedojrzałe płucka powietrza, wzmagane płaczem i piskliwym krzykiem w pierwszych chwilach po wyjściu z łona matki na nieznane środowisko, pobiera drobniutki, wręcz mikry noworodek, któremu rodzice nadadzą imię George. Ponad 30 lat później z tej kruszyny, z tego ubogacającego do tej pory jednostajne życie młodego małżeństwa George’a Seniora i Dorothy Lucasów, narodzi się mistrz; z natłoku nietypowych wrodzonych i nabytych jako młodzieniec, a później mężczyzna, jego cech, powstanie nieuznający kompromisów, zrodzony z niezależności filmowiec, prawdziwy stwórca o pomysłach jakich nie widział dotąd świat, kreator pięknej osadzonej w mitycznej Galaktyce filmowej opowieści, George Lucas.

Ktoś kiedyś powiedział, że George Lucas nie jest człowiekiem; to abstrakcyjna forma życia,...

Intruder | 2018-02-23
Przeczytana: 22 lutego 2018

4/10 - ujdzie. Pierwsza książka z uniwersum Star Wars, wydana pół roku przed wejściem na ekrany klasyki kina jaką stanowi "Epizod IV: Nowa Nadzieja". Co do treści - szału nie ma... można było pokusić się o uzupełnienie, głębię, dodanie tła, pobocznych historii, a tymczasem książka stanowi lustrzane odbicie filmu - to co autor zobaczył - to napisał... Osobom, które nie widziały filmu tempo akcji wyda się zbyt szybkie, opisy zbyt ubogie. Tym, którzy widzieli - ta lektura nie wniesie wiele nowego, a tym liczącym na pisemne, osobiste spojrzenie twórcy tego uniwersum na swoje dzieło - przyjdzie przeżyć rozczarowanie, bo nie on tę książkę, jak się okazuje, spłodził! Autorstwo przypisywane jest George'owi Lucasowi, choć w rzeczywistości napisał ją Alan Dean Foster pod tytułem "Star Wars: From the Adventures of Luke Skywalker" (za: Wikipedia), choć oczywiście w oparciu o oryginalny scenariusz. Mam również zastrzeżenia do tłumaczenia, świetnego skądinąd w swym zawodzie, Piotra W. Cholewy,...

Ela91 | 2017-10-23
Przeczytana: 23 października 2017

Gwiezdne wojny George Lucas Recenzyjka

Rozumiem fanów Star Wars i fantastyki oraz science fiction, że podoba im się ta książka. Cały pomysł jest naprawdę interesujący. Na brawa zasługuje na pewno nie przedłużanie akcji, gdyż toczy się ona z zadziwiającą prędkością – jak to w kosmosie.
Jednak brakuje opisów zarówno bohaterów, maszyn jak i galaktyki. Osoby, które nie mają do czynienia z SF zbyt często, albo które nie widziały filmu, naprawdę miałyby problem. Dialogi są powierzchowne. Z nich najbardziej podobały mi się te dotyczące omijania przeszkód podczas latania małymi pojazdami kosmicznymi. Na uwagę zasługuje relacja Lukea i Erdwa Dedwa.
- Zaciekawi fanów Gwiezdnych Wojen.
- Zaciekawi osoby, które lubią szybką akcję bez opisów.
- Zaciekawi osoby, które lubią wojny kosmiczne.
Okey. Czytałam kilka książek Nicka Pierumowa, w podobnej tematyce. Niestety ale George Lucas się nie umywa…

więcej na: http://elzbietarogalska.blogspot.com/2017/10/gwiezdne-wojny-george-lucas-recenzyjka.html

Apfelbaum | 2017-10-02
Przeczytana: 02 października 2017

Trudno uznać książkę za jakieś wybitne dzieło, a historię w niej przedstawioną dobrze znałem. Nie zmienia to faktu, że ta pozornie trudna do przeniesienia z filmu na książkę historia działa. Pewne różnice pomiędzy książką, a nie tyle filmem co filmowym uniwersum mogą być dodatkową przyjemnością, ale rozumiem też odwrotne podejście. Mnie zaskakująco się podobała.

ulfjkl | 2016-04-15

Książka, która otworzyła mi wrota do tego uniwersum. Nigdy nie czułam ochoty, żeby sięgnąć po "Gwiezdne Wojny", choć sci-fi nie pogardzę. Jakiś miesiąc temu wpadła mi ona do ręki w bibliotece. Pożyczyłam, przeczytałam, zakochałam się. Na pewno wrócę nie raz, a i sama część czwarta serii filmów będzie zawsze moją ulubioną - w dodatku również pierwszą, którą kupiłam na DVD. PE-TAR-DA!

Proteus | 2016-03-01

Informacja Techniczna Posiadacza: Wydawnictwo AMBER - 2016. Wydanie III. Przekład Piotr W. Cholewa.

Xarthras | 2016-02-22
Przeczytana: 2014 rok

Dla fanów ,,Star Wars" ta książka to niemal Biblia i z pewnością każdy kiedyś ją przeczyta. Przeczyta i pewnie nieco się rozczaruje, gdyż treść pierwszego tomu sagi praktycznie wcale nie odbiega od tego, co mogliśmy obejrzeć na srebrnym ekranie. ,,Gwiezdne wojny" to właściwie przerobiony na powieść scenariusz filmu (który został wyemitowany prawie w tym samym czasie), co dla części czytelników może być zaletą. Mnie osobiście takie rozwiązanie nie odpowiada, gdyż książka jest medium, w którym opowiadana historia może zostać przedstawiona w bardziej rozbudowany sposób.

Imari | 2016-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2016

Naprawdę jestem zaskoczona - przede wszystkim ogromną Mocą stylu i narracji... lektura w bardzo przyjemny sposób wprowadza w położenie Luke'a, wiarygodnie przedstawia całkiem fantastyczny świat i jest pełna doskonale wyważonych opisów miejsc, zdarzeń i postaci. Nie brakuje też zdrowej dawki humoru, zakochałam się <3