Zgłosuj na książki roku 2017

Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Wydawnictwo: Amber
A New Hope
Sweet

Nowe wydanie powieści rozpoczynającej kultową sagę – tuż po kinowej premierze Mrocznego widma w wersji 3D W lutym 2012 George Lucas powrócił na ekrany kin z pierwszym epizodem swojej galaktycznej epopei przekonwertowanej na 3D - dla nowego pokolenia widzów i czytelników! Wkrótce kolejne filmy klasycznej trylogii: Nowa nadzieja, Imperium kontratakuje, Powrót Jedi! Luke Skywalker mieszka...

Luke Skywalker mieszka na Tatooine i pomaga wujowi Owenowi w pracy na farmie. Kupując dwa roboty, nie zdaje sobie sprawy, że w pamięci jednego z nich, robota atronawigacyjnego R2D2, jest zapisana tajna wiadomość od księżniczki Leii Organy z Alderaanu dla Obi-Wana Kenobiego, rycerza Jedi. Tylko z opowiadań wie o toczącej się wojnie pomiędzy Sojuszem Rebeliantów a wojskami Imperium. Wizyta u Obi-Wana i poznanie Hana Solo sprawia jednak, że całe życie Luke’a ulegnie dramatycznej zmianie.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1251/nowa-nadzieja

Marcin | 2014-09-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 02 września 2014

Legendarna opowieść. Od tego wszystko sie zaczeło :) polecam wszystkim fanom Gwiezdnych Wojen

Daria | 2014-09-09
Przeczytana: 10 września 2014
Alicja | 2015-05-04
Przeczytana: 30 kwietnia 2014

Zdecydowanie nie jest to literatura wysokich lotów. Mimo to każdy fan SW powinien znać. ;)

red | 2015-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2015

Kolejna część cyklu pochłonięta. Podobnie jak poprzednie czytało się gładko i przyjemnie. Dodatkowe pół gwiazdki za opis bitwy pod Yavin. Trzeba przyznać, że czytając prawie słyszało się repulsory i świst blasterów i dział jonowych (a podobno w próżni dźwięk się nie rozchodzi;)). Mniejsza o poprawność naukową, bo tak naprawdę nie o to w "Gwiezdnych Wojnach" chodzi. Niestety jest to najczęstszy zarzut krytyków sagi: Niepoprawność naukowa, niemożliwe zjawiska, prawie jak w chińskich filmach kung-fu. A przecież to rzecz o funkcjonowaniu polityki, ludzkich słabościach, może nawet trochę o nas samych. A galaktyka jest tylko miejscem akcji, którym równie dobrze mogło być dno oceanu albo ulice Sosnowca. Cieszmy się po prostu czytaniem...

Apfelbaum | 2017-10-02
Przeczytana: 02 października 2017

Trudno uznać książkę za jakieś wybitne dzieło, a historię w niej przedstawioną dobrze znałem. Nie zmienia to faktu, że ta pozornie trudna do przeniesienia z filmu na książkę historia działa. Pewne różnice pomiędzy książką, a nie tyle filmem co filmowym uniwersum mogą być dodatkową przyjemnością, ale rozumiem też odwrotne podejście. Mnie zaskakująco się podobała.

anatolina | 2014-05-09
Przeczytana: 09 maja 2014

Nie to samo co ukochany film, ale wciąż to Star Wars!:D

Kokon | 2013-05-13

niestety, książka kiepsko napisana. jestem zarówno wielkim fanem SW jak i miłośnikiem czytania, i w tym przypadku oba ta światy nie dogadały się ze sobą.
nie czepiam się rzeczy, które w tej książce różnia się od późniejszego świata star wars - rozumiem, ze te rozbieżności powstały na bazie naturalnej ewolucji kanonu :)
nie podobał mi się język. często zbyt patetyczny (niepotrzebnie wzniosłe porównania. np do przebudzonego lewiatana, czy ciągłe mówienie o "nieskończonych pustkach kosmosu"), wydarzenia opisywane były niedokładnie (nie chodzi o porównanie do filmu) i często z dziwnej perspektywy (np nie ma opisu ani ostatniego strzału Luke'a, ani w żaden sposób opisanej eksplozji Gwiazdy Śmierci).
zasadniczo - kiepska. ale to SW. musze wybaczyć :P

Imari | 2016-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2016

Naprawdę jestem zaskoczona - przede wszystkim ogromną Mocą stylu i narracji... lektura w bardzo przyjemny sposób wprowadza w położenie Luke'a, wiarygodnie przedstawia całkiem fantastyczny świat i jest pełna doskonale wyważonych opisów miejsc, zdarzeń i postaci. Nie brakuje też zdrowej dawki humoru, zakochałam się <3

Radosław | 2014-01-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Star Wars

Książka dość przyjemna. Właściwie to samo co w filmie. Zawiera kilka dodatkowych scen, które w wersji filmowej można było zobaczyć np. w dodatkach na dvd. Czyta się szybko. Jeśli ktoś oglądał film absolutnie nic go w książce nie zaskoczy.

Temptation | 2015-05-26

Czytając ma się film przed oczami, w zasadzie nic nowego nie wnosi. Moim zdaniem tylko dla fanów filmu (do których sama się zaliczam), nie wydaje mi się by zachwyciła kogoś, kto nie go nie oglądał.