Rekiny nad Chinami

Wydawnictwo: Magnum
83-85852-74-3
historia
kopernix

Żadna inna amerykańska grupa myśliwska podczas II wojny światowej nie wykonała tylu zadań i nie odniosła tylu sukcesów co 23 Grupa Myśliwska Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych: sześćset zwycięstw w walkach powietrznych, czterysta japońskich samolotów zniszczonych na ziemi. Utworzona w Chinach w 1942 roku, była sukcesorką legendarnych Latających Tygrysów. Jej myśliwce P-40, ozdobione wizerunkami szczęk rekina, każdego dnia toczyły walki z japońskimi samolotami pod niebezpiecznym niebem Chin. Po wojnie grupę reaktywowano trzykrotnie jako 23 Skrzydło Myśliwskie. Jego samoloty myśliwsko-bombowe wzięły udział w 1991 roku w operacji Pustynna Burza.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-magnum.com.pl/showbook.php?id=53

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-magnum.com.pl/books_thumbs/53.JPG