Zło dobrem zwyciężaj. Granice psychologii i moc wiary

Tłumaczenie: Juliusz Zychowicz
Wydawnictwo: WAM
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
kasandra_85

Zło budzi wstręt lub fascynuje. Ale czy można je pokonać? Kardynał Cordes przedstawia sposoby radzenia sobie ze złem na gruncie psychoanalizy, socjologii i praktyki Kościoła. Porównuje metody psychologiczne stosowane w duszpasterstwie i poradnictwie katolickim z całościową wizją człowieka opartą na wierze. Zastępowanie pojęć "grzech" lub "wina" terminologią psychoanalityczną czy odchodzenie...

Zło budzi wstręt lub fascynuje.
Ale czy można je pokonać?

Kardynał Cordes przedstawia sposoby radzenia sobie ze złem na gruncie psychoanalizy, socjologii i praktyki Kościoła. Porównuje metody psychologiczne stosowane w duszpasterstwie i poradnictwie katolickim z całościową wizją człowieka opartą na wierze. Zastępowanie pojęć "grzech" lub "wina" terminologią psychoanalityczną czy odchodzenie od indywidualnej spowiedzi uznaje za ślepe uliczki. Odwołuje się do duchowych praktyk nowych wspólnot w Kościele. Zachęca wiernych do odkrywania na nowo łaski chrztu i konfrontacji swojego życia ze słowem Bożym. Zaznacza, że dopiero światło wiary pozwala dostrzec genezę zła, jego pełny wymiar i możliwość wyzwolenia.

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=55311

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=okladka&Id=55311