Podróże życia cz. 4

Wydawnictwo: G+J
podróż wyprawa eskapada
Matacz

Nosi cię? To daj się ponieść! Z tą książką dotrzesz do najciekawszych i najbardziej zaskakujących miejsc na świecie – zarówno na wyspę zamieszkaną przez diabły, jak i do Ziemi Świętej. Przeniesiesz się w afrykański czwarty wymiar, poznasz kolumbijski piąty żywioł i dowiesz się, jaki pasek lądu na Ziemi jest najbardziej pociągający. Bez obaw, wszystko to odbędzie się bezboleśnie. Przeczytasz o Tasmanii, gdzie nadal żyje rzadki gatunek torbacza, o polskim ślubie w Izraelu, o baśniowym Maroko czy nieczęsto odwiedzanym Pakistanie. Wszędzie tam, a nawet jeszcze dalej, dotarli polscy podróżnicy.

źródło opisu: www.guj.pl

źródło okładki: www.guj.pl

Matacz | 2015-07-10
Przeczytana: 19 maja 2015

„Podróże życia” cz. 4 podobnie jak i wcześniejsze części stanowi zbiór felietonów opowiadających o wyprawach do krajów dalekich i tych trochę bliższych. Ponieważ każdy rozdział pisany jest przez inną osobę każdy znajdzie tu coś dla siebie i coś co mu się nie spodoba. Dla mnie np. ciężko nazwać podróżą życia wyjazd do Maroka z biurem podróży na wczasy połączone ze zwiedzaniem. Wiem, że dla niektórych to całkiem poważna wyprawa w nieznane, ale jednak spodziewałem się ambitniejszych wypraw w książce promowanej przez miesięcznik Traveler. Mimo wszystko sam sposób wydania tej książki, czyli teksty stosunkowo krótkie i ogrom pięknych kolorowych fotografii wynagradza te drobne niedociągnięcia i pozostawia po książce miłe wspomnienie dlatego uważam, że warto przeczytać tę bądź inną cześć. Sam chętnie sięgnę po kolejne książki z serii.

Szpilka | 2015-10-21

Generalnie ok ale oczekiwałam czegoś barwniejszego,czegoś z całą masą ciekawostek, magicznych miejsc, czegoś co każe mi spakować walizki:-) Fajne zdjęcia, przyjemnie się czyta ale nie porywa.

janka_agh | 2017-06-27
Na półkach: Przeczytane, Podróże