Zgłosuj na książki roku 2017

Wielorzecze

978-83-89923-54-7
hanarafa

Przemysław Gulda: Co było inspiracją dla pana najnowszej książki, pod względem narracyjnym? Ile w niej zmyślenia, a ile literacko przetworzonej prawdy? Stanisław Modrzewski*: Bardziej niż prawda faktów interesuje mnie prawda o przeżywaniu faktów - nie to, na co ludzie patrzą, ale jak patrzą.[...]Tytuł „Wielorzecze” wskazuje na konkretny kawałek świata (znany jako Żuławy), w którym przeżywałem...

Stanisław Modrzewski*: Bardziej niż prawda faktów interesuje mnie prawda o przeżywaniu faktów - nie to, na co ludzie patrzą, ale jak patrzą.[...]Tytuł „Wielorzecze” wskazuje na konkretny kawałek świata (znany jako Żuławy), w którym przeżywałem część dzieciństwa, młodości i czasu - mówiąc Conradowskim językiem - po „smudze cienia”.

źródło opisu: Fragment wywiadu z 17.01.2011 zameszczonego w Gazeta.pl

źródło okładki: zdjęcie własne