Zgłosuj na książki roku 2017

Buddyzm

Tłumaczenie: Leon Żylicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Świat Orientu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
Die Religion des Buddhismus
83-88938-76-2
religia buddyzm
religia
Katarzyna

W literaturze światowej niewiele jest opracowań poświęconych religijnym aspektom buddyzmu; wiekszość prac podkreśla raczej jego wymiar filozoficzno-etyczny. Monografia Dietera Schlingloffa , światowej sławy profesora indologii, omawia buddyzm jako religię. W pierwszej części autor przedstawia buddyjską drogę zbawienia dla mnichów i mniszek. W drugiej części - dla osób świeckich. Dodatkowo...

W drugiej części - dla osób świeckich. Dodatkowo opisuje postać Buddy, główne zasady jego nauki o zbawieniu, a także założoną przez Buddę wspólnotę religijną i jej członków - zakonników i osoby świeckie. Jest to bardzo cenna praca zarówno dla specjalistów indologów, jak i wszystkich zainteresowanych buddyzmem.

źródło opisu: http://www.dialog.edu.com.pl/index.php?route=produ...(?)

źródło okładki: http://www.dialog.edu.com.pl/image/cache/data/okladka285-500x600.jpg

magda | 2012-10-26

Jeśli jesteś ciekaw co oznacza pojęcie PODSTĘP PEDAGOGICZNY - polecam.

Katarzyna | 2012-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2012

polecam wszystkim zainteresowanym buddyzmem

Jacek | 2013-03-03
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 03 marca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

bardzo ciekawa książka

Krzysztof | 2017-09-18