Kliniczne wprowadzenie do psychoanalizy lacanowskiej

Wydawnictwo: A. Żórawski

Zamiar Bruce'a Finka godny jest najwyższego szacunku. Stara się on bowiem maksymalnie przybliżyć psychoterapeutom wszelkich orientacji niezwykłe i pasjonujące osiągnięcia Lacana w zakresie psychoanalitycznej praxis. Jego kontrowersyjne poglądy i dla wielu "obrazoburcze" techniki terapeutyczne stają się dzięki talentowi Finka bardziej zrozumiałe i przystępne. Wielu czytelników, praktyków psychoterapii, jak i psychoanalityków, odczuje natychmiast paradoksalność ujęcia, stawianie na głowie utartych schematów oraz obalanie funkcjonujących przesądów w obszarze szeroko rozumianej psychoterapii, że o psychoanalizie nie wspomnę. Mam nadzieję, że śmiałość otwartej perspektywy, w gruncie rzeczy rewolucyjność ujęcia lacanowskiego, wynagrodzi wszystkim tym, którzy przebrną przez niełatwy mimo wszystko tekst, wysiłek i trud czytelniczy. Być może niektórych zachęci do pójścia o krok dalej.

Long | 2015-01-14
Na półkach: Przeczytane, Psychoanaliza

Przeczytane i czytane stale i niezmiennie.

Klara | 2017-08-13
Wiedźma_i_Czarny | 2016-10-11