Armia Krajowa. Siły Zbrojne Polskiego Państwa Podziemnego

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Armii Krajowej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
978-83-7399-346-4

„Spełniliście chlubnie, żołnierze Armii Krajowej swoje zadanie, wyrażając niezłomną wolę Narodu prowadzenia nieubłaganej walki przeciwko najeźdźcy niemieckiemu. Byliście zbrojnym ramieniem Polskiego Państwa Podziemnego i krajowych władz Rzeczypospolitej. [...] Przez pięć z górą lat, w najcięższych warunkach, z nadludzkim samozaparciem olbrzymimi ofiarami prowadziliście nierówny bohaterski bój, składając wobec historii i świata świadectwo prawa Narodu Polskiego do wolności, oraz dając dowody naszej bezwzględnej wierności przyjętym wobec Sprzymierzonych zobowiązaniom. ”
z radiowego przemówienia Prezydenta Rzeczypospolitej Władysława Raczkiewicza
8 lutego 1945 roku.

źródło opisu: wydawnictworytm.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!