Boiduda

Wydawnictwo: Fronda
wiking

Poruszająca, z rozmachem napisana opowieść o dorastaniu dziecka wychowywanego bez ojca, o poszukiwaniu fundamentu i przedwczesnej dojrzałości, do której zmusza konieczność zbudowania tego, co inni dostają gotowe. Piękna opowieść o matce i synu, o tym jak ojcem staje się każde z nich, ale chyba również opowieść o pokoleniu, które dziś dochodzi do głosu. Czy dzisiejsi trzydziestolatkowie nie są pokoleniem wychowanym bez doświadczonych przewodników? Pokoleniem, które musiało wymyślić swoją drogę i siebie, bo ich rodzice rozumieli często z nowej rzeczywistości mniej niż ich dzieci? Bardzo intrygująca proza! Debiut, którego nie wolno przeoczyć!

źródło opisu: Wydawnictwo Fronda, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwofronda.pl/boiduda

Jędrzej Gryko | 2012-06-23
Przeczytana: czerwiec 2012

Wspaniała literatura, która ma szanse stać się kultową. Książka o dorastaniu bez Ojca, który średnio poczuwa się do swoich obowiązków. Wspaniałe portrety kobiet - szczególnie Matki. Jest tutaj i humor przyprawiający czytelnika o szeroki uśmiech na twarzy, ale są też bardzo refleksyjne i osobiste momenty, kiedy może się w oku zakręcić łezka.
"Boiduda" to debiut autora. Na ponad 170 stronach stworzył ciekawe dzieło, które zagości na mojej półce już na stałe. Jakubie Lubeski, czekam na więcej!

Początkowo, kiedy tylko zobaczyłam "Boidudę" w ofercie wydawnictwa Fronda, byłam zachwycona. To książka dla mnie - pomyślałam. I zamówiłam.
Pierwsze kilkanaście stron, przyznam szczerze, nie było łatwe. Specyficzny styl pisania Jakuba Lubelskiego sprawił, że początkowo książka niezbyt mi się podobała...

"Poruszająca, z rozmachem napisana opowieść
o dorastaniu dziecka wychowywanego bez ojca,
o poszukiwaniu fundamentu i przedwczesnej
dojrzałości, do której zmusza konieczność
zbudowania tego, co inni dostają gotowe.
Piękna opowieść o matce i synu, o tym
jak ojcem staje się każde z nich, ale chyba
również opowieść o pokoleniu, które dziś
dochodzi do głosu..."

... jednak po tych kilkunastu stronach, kiedy przywykłam do sposobu pisania (książka to opowieść - jedna, długa historia), "Boiduda" zaczął mnie interesować.
Książka ta to debiut autora. Mówi on w niej o problemie dorastania bez Ojca, który nie poczuwa się do obowiązków rodzicielskich, o historiach związanych z jego...

Vars | 2015-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2015

W sumie nudy, może poza ostatnim rozdziałem. Przy opisie lekcji przedmałżeńskich miałem ochotę jebnąć tą książką o ścianę.
Typowa książka środowiskowa - ciekawa tylko dla osób funkcjonujących w światku autora.

Katarzyna Śmigowska | 2014-05-13
Przeczytana: marzec 2014