Zbyt późno

Tłumaczenie: Małgorzata Flor
Wydawnictwo: Entliczek
Troppo tardi
różnimisie

Mały Riccardo nie chce iść spać - jest przecież tyle innych ciekawych rzeczy do zrobienia. Lecz jego rodzice mają na ten temat inne zdanie – jest ZBYT późno, ZBYT zimno, a Riccardo jest ZBYT mały. Razem z trójką wiernych przyjaciół chłopiec wyrusza więc w podróż do miejsca, gdzie można bawić się do woli - niezwykłej krainy ZBYT PÓŹNO… Czy tam spełnią się jego marzenia? Pełna ciepła i magii...

Pełna ciepła i magii opowieść o dwóch silnych, dziecięcych pragnieniach – o potrzebie wolności i przygody oraz równie silnym pragnieniu miłości i bezpieczeństwa.

„Zbyt Późno” jest owocem współpracy dwóch cenionych artystek - włoskiej pisarki Giovanny Zoboli i szwedzkiej ilustratorki Camilli Engman. To pierwsza książka dla dzieci w dorobku Engman.

"Dobrze, że ta książka wreszcie się u nas pojawiła. Nie dość, że piękna, pomysłowa, zabawna, z przewrotnym drugim dnem, to jeszcze otwiera pewną znaczącą perspektywę.(…) Uśmiecham się do tej książki.(…)" Anna Mrozińska, blog Poza Rozkladem

źródło opisu: Wydawnictwo Entliczek, 2011

źródło okładki: http://entliczek.eu/