Zgłosuj na książki roku 2017

Tupcio Chrupcio. Umiem się dzielić

Cykl: Tupcio Chrupcio (tom 9)
Wydawnictwo: Wilga
kasandra_85

Tupcio Chrupcio jest już dużą myszką, ale czy na pewno zawsze zachowuje się, jak powinien? W domu nie chce się bawić z siostrzyczką, a w przedszkolu zabiera wszystkie zabawki dla siebie. Czy Tupcio Chrupcio zrozumie, że najprzyjemniej jest bawić się razem? Posłuchajcie! Tupcio Chrupcio - to seria książeczek o myszce, która wkracza w "dorosłe" dzieciństwo i musi zmierzyć się z nowymi...

Tupcio Chrupcio - to seria książeczek o myszce, która wkracza w "dorosłe" dzieciństwo i musi zmierzyć się z nowymi wyzwaniami: pożegnaniem z pieluszką, myciem zębów, kłopotami ze spaniem i jedzeniem, a do tego nieoczekiwanym przyjściem na świat siostry i problemami w przedszkolu.

Piękne, barwne i lubiane przez dzieci ilustracje autorstwa Marco Campanelli wzbogacają teść książki.

Autorką polskiej wersji jest Eliza Piotrowska, znana ze swoich publikacji w "Misiu" i "Świerszczyku". Współpracuje także z czasopismem Ryms, poświęconym literaturze dla dzieci. Otrzymała wiele nagród związanych z literacką twórczością dla najmłodszych.

źródło opisu: http://www.wilga.com.pl/index.php?strona=produkt&a...(?)

źródło okładki: http://www.wilga.com.pl/index.php?strona=produkt&a...»

Przebudzona | 2017-01-03
Przeczytana: styczeń 2017

Prezent od Mikołaja dla 3-letniej córeczki okazał się strzałem w 10! :)

Mikołaj sprezentował 3 książeczki z tej serii po wykazaniu zainteresowania książeczką z naklejkami, która ostatnio się ukazała.

Ta jakoś najbardziej przypadła do gustu jedynaczce, która właśnie uczy się dzielić, chociażby w przedszkolu. W domku wcześniej nie było z tą kwestią żadnego problemu. W sumie zapytałam córeczkę czy dzieli się zabawkami w przedszkolu a ona na to: "Bawię się sama!". Muszę i tak dojść źródła czytaj pani przedszkolanki czy rzeczywiście tak jest, bo wcześniej nie miałam podstaw do obaw. A los tak chciał, że choróbsko wyłączyło nas z życia przedszkolnego na 2 miesiące, więc kwestia DZIELENIA SIĘ jest zagrożona z wiadomych przyczyń - zero treningu z DZIEĆMI, bo z rówieśnikami najlepiej to działa ;).

Morał taki - książka posiada OGROMNE walory edukacyjne i jest bardzo przyjemna w czytaniu - duże litery, duże obrazki :)

Jak najbardziej POLECAM na PREZENT i nie tylko ;)

Ps. ostatnio...

AnnaSikorska | 2016-06-20

Seria opowieści o małej myszce „Tupcio Chrupcio” porusza bliskie dzieciom sprawy. Najmłodsi czytelnicy będą oswajali się z nowymi sytuacjami, uczyli samodzielności, rozwijali swoje zdolności oraz relacje społeczne. Wśród licznych książeczek nie zabraknie historii o zmianach humoru, pożegnaniu z pieluchą, urodzinach, strachu, wizycie u lekarza, problemach z zaśnięciem, niechęci do mycia, pójściu do przedszkola, braku chęci do jedzenia. Kolejny tom „Umiem się dzielić” zawiera ciepłą opowieść o bardzo ważnej umiejętności i korzyściach z niej płynących.
Tupcio Chrupcio potrafi zbudować w piaskownicy piękny zamek i olbrzymie miasto dookoła niego. Jest niesamowicie zadowolony z efektów swojej wielogodzinnej, samotnej pracy. Musi tylko dopracować kilka szczegółów i będzie mógł podziwiać swój wysiłek. Ku jego niezadowoleniu na podwórzu pojawia się jego młodsza siostra Mysia z mamą. Dziewczynka chce się pobawić jego zabawkami, co Tupcia Chrupcia wcale nie cieszy. Wyszarpuje siostrze...

kasandra_85 | 2012-04-07
Przeczytana: kwiecień 2012

mama_trojki | 2012-04-14
Przeczytana: 13 kwietnia 2012

Książeczka "Umiem się dzielić" porusza problem zabawek, a właściwie to... ich pożyczaniu kolegom i rodzeństwu. Dzieci często nie potrafią dzielić się swoimi zabawki i jak się okazuje, Tupcio także. Ale to nie wszystko... Mała myszka nie umie dzielić się zabawkami, ale także - zabiera wszystkie "przedszkolne zabawki" dla siebie. Nic więc dziwnego, że nikt nie chce się z nim bawić. Czy Tupcio zrozumie, że nie może być tak samolubną myszką? Po odpowiedź zapraszam do książki.

Kachna Jadach | 2017-09-20
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane

Świetna książka dla dzieci (koniecznie wydanie z ilustracjami Marco Campanella!!!)
Właściwie to specjalnie dla tej serii powinnam założyć sobie półkę "przeczytane 5728754845 razy", bo mój synek (roczny) chce, żeby mu czytać w kółko "Tupcie Chrupcie". Polecam :)

Cukiereczek85 | 2017-12-05
Przeczytana: 20 listopada 2017

Bardzo poztywna edukacyjna książeczka, zwłaszcza dla małych chytrusków :)

RasTec | 2016-11-17
Przeczytana: listopad 2016

Duży format, duże litery, duże ilustracje. Do tego fajna historia sympatycznego Tupcia, który przechodzi metamorfozę od samoluba do bawiącego się wspólnie z innymi zwierzaka-przedszkolaka.

Zdecydowanie warto, bo w tej historii NA PRAWDĘ jest morał (z przeznaczoną dla niego ostatnią stroną książki) a opowieść NIE JEST infantylna a jednak przyjazna dla małego dziecka bo opowiada o jego potencjalnych rzeczywistych zagwozdkach dnia codziennego.

Aleksandra | 2018-01-19
Na półkach: 2018, Przeczytane