Tupcio Chrupcio. Umiem się dzielić

Okładka książki Tupcio Chrupcio. Umiem się dzielić Marco Campanella, Anna Casalis
Okładka książki Tupcio Chrupcio. Umiem się dzielić
Marco CampanellaAnna Casalis Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga Cykl: Tupcio Chrupcio (tom 15) literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Tupcio Chrupcio (tom 15)
Topo Tip. Questo e mio e ci gioco io!
Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga
2016-01-01
2016-01-01
24 min.
Eliza Piotrowska
Piotrowska Tupcio Chrupcio bajka dzieci myszka

Okładka książki O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów. Historia mrożąca krew w żyłach Klara Wincenty, Elżbieta Zubrzycka
O zajączku Fil... Klara Wincenty, Elż...
Okładka książki Koala, który się trzymał Rachel Bright, Jim Field
Koala, który s... Rachel Bright, Jim ...
Okładka książki Tupcio Chrupcio. Kapryśna myszka Marco Campanella, Anna Casalis
Tupcio Chrupci... Marco Campanella, A...

Tupcio Chrupcio to mysz, która razem ze swoją mysią rodziną mieszka w miniaturowym domku na skraju łąki. Podczas swojej przygody, Chrupcio codziennie odkrywa otaczający go świat, uczy się akceptować rzeczy zupełnie nowe oraz stawia czoło codziennym trudnościom i lękom, a oprócz tego zawsze może liczyć na niezwykle mądrych i doświadczonych rodziców, którzy wiedzą co robić w danej sytuacji.

"Tupcio Chrupcio: umiem się dzielić" to książka napisana przez włoską autorkę książek dla dzieci, Annę Casalis, która ukończyła literaturę współczesną na uniwersytecie w Mediolanie. Książeczka została przetłumaczona przez Elizę Piotrowską, autorkę i ilustratorkę bajek dla dzieci, tłumaczkę języka włoskiego oraz krytyczkę sztuki. Eliza Piotrowska jest absolwentką Wydziału Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie. Z kolei pod ilustracjami może podpisać się Marco Campanella. Książka ukazała się w 2016 roku pod patronatem wydawnictwa Wilga i liczy sobie 26 stron.

Tupcio Chrupcio jest już dużą myszką, ale czy na pewno zawsze zachowuje się jak powinien? W domu nie chce się bawić z siostrzyczką a w przedszkolu zabiera wszystkie zabawki dla siebie. Czy Tupcio Chrupcio zrozumie, że najprzyjemniej jest się bawić razem?

Książeczka ułatwia dziecku zrozumienie, że dobrze i fajnie jest się dzielić. Tupcio Chrupcio obrazuje przedszkolaka, który ma problem z dzieleniem się - zagarnia do siebie wszystkie zabawki i nikomu nie pozwala ich dotknąć. Nawet siostrze. Dopiero pod wpływem pewnej historii Tupcio zmienia zdanie. Mała-duża myszka wreszcie wie, że umiejętność dzielenia się jest w życiu niezwykle ważna.

Książki z serii "Tupcio Chrupcio" są skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym oraz do ich rodziców. Seria zachwyca nie tylko pięknymi, dużymi, bajkowymi ilustracjami ale również prostym językiem i wciągającymi, z życia wziętymi historiami. Tytuły z serii odpowiadają problemom aktualnym dla przedszkolaków i ich rodziców. Ogromną zaletą serii jest wybór wielu tytułów, dzięki którym możemy uporać się z naprawdę licznymi problemami takimi jak odpieluchowanie, pójście do przedszkola czy żłobka, powrót mamy do pracy czy nadchodzące rodzeństwo lub niechęć do jedzenia. W tej konkretnej książce zarówno dzieci jak i rodzice będą musieli zmierzyć się z problemem samolubstwa i niechęci do dzielenia się. Do mnie przemawiają szczególnie ilustracje, które pomagają dziecku zrozumieć przekaz zawarty w treści oraz przykuwają jego uwagę do czytanej historii. To skuteczny sposób na skupienie się na konkretnym temacie oraz próbę rozmowy z maluchem. Można w przyjazny i komfortowy sposób zacząć przygotowywać dziecko do zmian lub spróbować zwalczyć pojawiające się problemy czy lęki.

"Tupcio Chrupcio: umiem się dzielić" pomoże dziecku zrozumieć, że dzielenie się jest fajne ;) Jeśli macie problem z samolubnym dzieckiem w wieku przedszkolnym to jest to lektura dla Was. Dzieci z przyjemnością spróbują przezwyciężyć swoje słabości wraz z tą sympatyczną myszą.

Interesująca pozycja dla rodziców dzieci przedszkolnych.

Te książeczki to jakaś porażka. W książce jest napisane, że Tupcio Chrupcio NIE WYBACZYŁBY młodszej siostrze jeśli ta dotknęłaby jego zabawek. Czego to ma niby uczyć dzieci? Wg mnie historie w których bohaterzy robiąc zle rzeczy dostają nauczę i nagle zmieniają się w cudowne osoby są mocno niewychowawcze i dawno odeszły do lamusa.

Nie uważam, że w życiu TRZEBA się dzielić. Z pewnością warto, ale jestem przeciwna wpajaniu dziecku, że to konieczność. Każdy z nas ma coś swojego i ma prawo decydować o tym, czy chce się podzielić, czy też nie. W tej historii Tupcio już na pierwszej stronie jest ganiony za to, że nie chciał się podzielić. Jaki wyciąga z tego wniosek? Żodyn, bo powiedzieć dziecku, że coś jest jego winą i odejść, zostawiając je samo (a to robi mama Tupcia) okazuje się nie być żadną lekcją. Ot tyle dziecko się uczy, że zrobiło źle i zostaje z tym samo. Następnie Tupcio odbywa inną lekcję. Kradnie zabawkę koledze, a ten zamiast się obrazić na niego, pożycza mu ją i proponuje częstszą zabawkową wymianę. Szkoda, że w tej historii dziecko (Tupcio) więcej uczy się od rówieśnika niż od osoby starszej i zdawałoby się mądrzejszej.

Tupcio Chrupcio to seria książeczek dla małych dzieci . Każda książeczka do nowe przygody , problemy do rozwiązania i okazja do nauki dla małego czytelnika.
Krótka bajeczka - bawi , uczy ,wychowuje.
Kolorowe ilustracje zachęcaja do czytania. W tym wydaniu są też dodatkowe pomocnicze pytania ułatwiajace zrozumienie treści ksiażeczki nawet bardzo małym dziecią. Polecam .

Krótka bajeczka - bawi , uczy ,wychowuje.

Często czytamy o przygodach Tupcia Chrupcia, ale ta książka szczególnie przypadła nam do gustu.

Tupcio Chrupcio nie chce się dzielić zabawkami z Mysią. Ich "wspólne" zabawy kończą się płaczem. Pewnego dnia Tupcio zostaje zaproszony do Gabrysia, gdzie już na wejściu otrzymuje propozycję zabawy kolejką. Gabryś daje Chrupciowi najlepszą lokomotywę. Tupcio w duchu przyznaje, że nigdy by tak nie zrobił. To nie jedna uprzejmość, której doświadczył gość w domu Gabrysia. Myszce było smutno, że czas tak szybko upłynął i musi iść do domu. Gdy Tupcio pakował swoje zabawki, zauważył fantastyczną koparkę. Dacie wiarę, że bohater dopuszcza się kradzieży?!

Przywykliśmy już, że każda książka opowiadająca o Tupciu porusza kilka problemów jednocześnie. Tutaj poza kłopotem z dzieleniem się mamy też problem zabierania rzeczy bez pytania - kradzieży. Dwa dosyć ciężkie tematy, ale bardzo zgrabnie pokazane i omówione.
Poza tym gościnność - dzieci będą uczestnikami świetnej zabawy i wizyty upływającej w serdeczności.

Polecam. :)

1970

Tupcio Chrupcio nie chce bawić się z młodszą siostrą, a w przedszkolu trzyma zabawki przy sobie, zamiast uczestniczyć we wspólnej zabawie. Kiedy odwiedza kolegę Gabrysia, który z przyjemnością dzieli się swoimi rzeczami, nie może zrozumieć, jak chłopiec może tak postępować, skoro ma tyle ciekawych zabawek.

Ta historia w bardzo przystępny sposób uświadamia, że dzielenie się przynosi wiele korzyści, co nie oznacza, iż nagle zostaniemy pozbawieni własnych rzeczy. Miło jest dać komuś swoją zabawkę i pobawić czyjąś własnością, ale przecież nie jest to związane z utratą ulubionych przedmiotów. Do tego ciekawą alternatywą jest pożyczanie sobie zabawek, które później można oddać oraz odzyskać.

Mój trzylatek uwielbia całą serię o Tupciu, którą ja również darzę ogromną sympatią, ponieważ każda historia porusza bardzo życiowe tematy, z jakimi zmagają się wszystkie dzieci. Utożsamienie się z głównym bohaterem pozwala na zrozumienie, iż inni też mają takie problemy, a co ważne - zawsze można je rozwiązać, bo wystarczy tylko chcieć.

Seria o Tupciu Chrupciu zagościła u nas na dobre, ponieważ oprócz wspaniałych i pouczających opowieści, możemy liczyć jeszcze na kolorowe ilustracje oraz duży format książki, dzięki czemu każdy kilkulatek będzie zadowolony. Rodzice także... ;-)

Ta historia w bardzo przystępny sposób uświadamia, że dzielenie...

Przygody Tupcia Chrupcia to ciekawe historie uczące dzieci pozytywnych postaw i zachowań. W tej części dowiadujemy się do jakich zgubnych skutków może doprowadzić bycie samolubnym i ile korzyści daje umiejętność dzielenia się z innymi.

Dzielenie sie to straszeni trudna sztuka i nie sposób jej się nauczyć z dnia na dzień, jak to zrobił Tupcio.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo poztywna edukacyjna książeczka, zwłaszcza dla małych chytrusków :)

Bardzo poztywna edukacyjna książeczka, zwłaszcza dla małych chytrusków :)

Świetna książka dla dzieci (koniecznie wydanie z ilustracjami Marco Campanella!!!)
Właściwie to specjalnie dla tej serii powinnam założyć sobie półkę "przeczytane 5728754845 razy", bo mój synek (roczny) chce, żeby mu czytać w kółko "Tupcie Chrupcie". Polecam :)

• Dla dzieci
  • Dzieci