Grzechy

Sins
83-7129-186-8
romans, świat mody
Jeanpaul

Hélène Junot, właścicielka luksusowych magazynów poświęconych modzie, ma wszystko: klasę, pieniądze i sławę. Kobiety jej zazdroszczą, mężczyźni pożądają, ale ona ma tylko jeden cel: zemścić się na tych, którzy podczas wojny posłali na śmierć jej matkę i siostrę. Osierocona, bez środków do życia, przysięgła sobie wówczas, że zrobi karierę w świecie mody. Dzięki urodzie, inteligencji i odwadze zdobyła sam szczyt. Lecz teraz musi znów zmierzyć się z wrogami z przeszłości. Czy los, który wciąż rozdzielał ją z ukochanym, pozwoli jej także odnaleźć wielką miłość?

źródło okładki: zdjęcie autorskie

basik | 2016-11-28

"Grzechy" to jak pisze sama autorka książka w której akcja dzieje się wczoraj i dzisiaj.
Wczoraj, to początek wojny, gdy 7-letnia Helena, jest świadkiem aresztowania matki, gwałtu na swojej starszej siostrze przez hitlerowców, morderstwa gdy brat zabija jednego z oprawców a potem ucieka razem z rodzeństwem do ciotki, która mieszka nad morzem na południu Francji.Niestety zostają złapani, jej malutka siostra jest torturowana, a potem z najstarszą siostra wysłani do Polski do obozu.

I wtedy jako małe dziecko przysięga sobie, że zemści się na oprawcach.

Ma do tego okazje dopiero po wielu latach, gdy spełnia się jej marzenie i zostaje bardzo bogatą kobieta właścicielką pisma o modzie ( wcześniej była modelką, kochanką hrabiego, miała dwóch mężów dzięki którym została bogatą kobietą).
Jednego w życiu tylko jej brakowało...prawdziwej miłości, bo mężczyzna którego kochała, był dla nie nieosiągalny, mimo że też ją kochał.

Dzisiaj...Helena zajęta pracą, kłopotami w firmie i swoją zemstą,...

Dorota | 2015-12-28
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2015
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Fantastyczna książka (a raczej książki bo występuje w II częściach) na długie zimowe wieczory (i nie tylko) - bardzo dobrze i szybko się czyta.
Niezwykłe losy Helene Junot - właścicielki luksusowych magazynów mody, która dzięki swoim zdolnościom, odwadze, inteligencji, determinacji oraz szczęściu robi wielką karierę.
Zdecydowanie "babska" pozycja :) polecam!

boziaczek | 2012-08-16

Wspaniała powieść dla kobiet. Czytałam z zapartym tchem!

Majka | 2017-12-10
Na półkach: Przeczytane, Mam ebook
Przeczytana: 08 grudnia 2017

Miła, lekka w czytaniu.
Tematy już nie tak lekkie.
Wojna i jej okrucieństwa.
Budowanie imperium od zera, a nawet z poziomu -1.
Ten temat potraktowany powierzchownie, a ja akurat o tym poczytałabym chętnie.

| 2015-03-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 26 marca 2015

Gdyby,nie fakt,że książkę przeczytałam..z polecenia..pewnie nigdy bym o niej nie usłyszała.Trochę zajęło mi pochłonięcie 720 stron które mieszczą sie w dwóch tomach,ale podołałam :)..No cóż..podobała mi się..wciągająca historia życia Helen Junot założycielki sławnego pisma ,,Les Modes,,poświęconego modzie.Po traumatycznych przejściach z dzieciństwa,które dotknęły Helen i jej rodzeństwo..nadejdzie czas zemsty..którą Helen przysięgła dokonać.A możliwość będzie miała..bo stanie się jedną z najbogatszych bizness women w Paryżu. Ksiażka jest bardzo wciągająca i napewno spodoba się kobietką..dorosłym oczywiście..ponieważ pojawiają sie tam aspekty..tylko dla dorosłych :)
Ja osobiście szukałam w tej historii..czegoś więcej...prawdziwej miłości..której nie znalazłam..aczkolwiek książka warta Grzechu ;-) Polecam

monweg | 2015-08-19

Judith Gould – pod tym nazwiskiem kryje się pisarski duet, stworzony w 1979 roku, w którego skład wchodzą dwaj amerykańscy autorzy: Nicholas Peter „Nick” Bienes i Rhea Gallaher. Napisali pod tym pseudonimem kilkanaście bestsellerowych powieści, wśród nich właśnie Grzechy.

Grzechy to bardzo dobrze napisana powieść obyczajowa z mocno rozbudowanym wątkiem romansowym, zbudowana na kanwie II wojny światowej. Bardzo pasjonująca powieść, pełna wzruszeń. Z jednej strony dramat wojenny, z drugiej życie na świeczniku. Jest tutaj czas na miłosne uniesienia i czas na zemstę za grzechy przeszłości. Mimo obszernej objętości czyta się z zapartym tchem, kibicując głównej bohaterce. Powieść jest kierowana przede wszystkim do dojrzałych kobiet, ale ze względu na to, że autorami są mężczyźni, może spodobać się też panom. Myślę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. To jedna z tych pozycji, o których wiele osób w ogóle nie słyszało, ale przeczytać warto. Wejść razem z Hélene w wielki świat mody i...

jotgol | 2015-06-03

Książka Grzechy tom I i II świetna. Polecam gorąco. Trzyma w napięciu, nie można się od niej oderwać. Naprawdę warto przeczytać.

beatkapar | 2012-07-28

Bardzo dobra książka. Opowieść o życiu dziewczyny, momentami wstrząsająca. Bardzo dobrze się czyta i zapada w pamięć.

Andama | 2015-02-08

Książka bardzo dojrzała dla ludzi lubiących ciekawe historie. Historia pisana w dwóch trybach czasowych kobieta opisująca czasy przeszłe i teraźniejsze. Ciekawa historia życia kobiety sukcesu, która pragnie osiągnąć cel i pokazać wszytkim na co ją stać. Polecam wszytkim kobietom :)

Monika | 2015-02-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 25 lutego 2015

świetna książka, trudno się od niej oderwać...