Przez ciebie

Wydawnictwo: Amber
Through to you
Utopia

Była miłością jego życia. Czy – żeby ją odzyskać – jego miłość pokona granice niemożliwego? Osiemnastoletni Camden nie potrafi się pogodzić ze śmiercią swojej dziewczyny. Viv była wszystkim co dobre w jego życiu: pomagała mu się pozbierać po kontuzji, która położyła kres marzeniom o piłkarskiej karierze. Była przy nim, kiedy rozpadła się jego rodzina. Oddałby wszystko, żeby choć raz zobaczyć...

Była miłością jego życia.
Czy – żeby ją odzyskać – jego miłość pokona granice niemożliwego?
Była przy nim, kiedy rozpadła się jego rodzina. Oddałby wszystko, żeby choć raz zobaczyć ją znowu.
Codziennie przychodzi w miejsce, gdzie rozbił się jej samochód.
I pewnego dnia widzi dziewczynę...
To nie Viv, ale – choć to brzmi kompletnie nieprawdopodobnie – nieznajoma może mu pomóc znów ją spotkać… w świecie, w którym Viv nadal żyje.
Lecz w tym świecie wszystko wygląda inaczej, a Viv nie jest tą dziewczyną, jaką Cam zapamiętał. Wkrótce pozna szokującą prawdę i będzie musiał zdecydować: zostać z ukochaną czy ją opuścić, zanim drzwi pomiędzy ich światami zamkną się na zawsze...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1409/przez-ciebie

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1409/przez-ciebie

Oficjalna recenzja
Tajemnica książek: 783

Paranormal dla wszystkich

Zawsze zarzekałam się, że gatunek paranormal romans i wszelkie jemu podobne, z naciskiem na fantasy to literatura stanowczo nie dla mnie. Unikałam jak ognia, chociaż opisy i recenzje innych czytelników kusiły. Pewnego dnia pomyślałam sobie, że spróbuję, przynajmniej się przekonam, że to nie dla mnie. Bardzo się myliłam. Po raz kolejny prawdziwe okazało się twierdzenie „nigdy nie mów nigdy”. Niektórzy mówią, że takie książki czytają tylko nastolatki. Jeśli tak jest, w takim razie jestem nastolatką po 30. i jest mi z tym bardzo dobrze.

Przeczytałam „Przez ciebie” Emiliy Hainsworth i przeniosłam się do innego świata. Pięknego, bajkowego, tajemniczego ale jednak niepozbawionego gorzkiego smaku prawdziwego życia.

Camden - nastolatek przeżywa wielką tragedię. W wypadku ginie jego dziewczyna Viv, którą bardzo kochał. Na domiar złego, w wypadku uczestniczyli oboje, ale Camden przeżył. Wielka tęsknota, wyrzuty sumienia i codzienne zmagania z brakiem ukochanej są bardzo trudne dla chłopaka. Brak Viv jest okropnie bolesny. Życie traci sens, a kolejne dni zamieniają się w walkę o przetrwanie. Tragedia odciska się wielkim piętnem na psychice młodego mężczyzny.

Pewnego dnia tuż obok miejsca wypadku Camden spotyka Ninę. Pozornie zwykła dziewczyna, taka jak inne jego koleżanki. Nic nie wskazuje na to, jak wielką rolę odegra w jego życiu. Okazuje się jednak po pewnym czasie, że Nina mieszka w równoległym świecie... w świecie, w którym nadal żyje Viv.

No cóż, nie trudno zgadnąć, że pomysł...

No cóż, nie trudno zgadnąć, że pomysł na fabułę bardzo mi się spodobał. Uległam czarowi opowieści i wraz z bohaterami brnęłam przez kolejne wydarzenia z wielką ciekawością. Autorka doskonale radzi sobie z podsycaniem emocji. Początkowo opowieść wydaje się być jakby nudna, ale kolejne strony bardzo szybko udowadniają, że wcale nudno nie będzie.

Mam wrażenie, że takie książki nasza młodzież powinna czytać. Między wierszami, Emiliy Hainsworth przemyca sporo dobrych rad na życie. Bohaterowie zmagają się z dość trudnymi problemami życiowymi. Dokonują wyborów, które będą miały ogromny wpływ na ich dalsze losy. Wiele można zyskać dzięki takim opowieściom. Nie jest to cukierkowa historia z happy endem, którą po ostatniej stronie zamykamy z uczuciem, no cóż nieunikniony koniec. W tym przypadku pozostaje zaduma, rozważania i poczucie, że jednak życie jest ciągłą walką, polegającą do dokonywaniu wyborów, czy zawsze dobrych?

„Przez ciebie” to książka niewątpliwie warta przeczytania. Moim zdaniem każdy, niezależnie od wieku znajdzie w tej opowieści coś dla siebie. Warto czasami sięgnąć po coś niby banalnego, a otrzymać coś zupełnie innego, podanego w bardzo prostej formie.

Iwona Zaczek

lacerta | 2014-06-16
Na półkach: Przeczytane, Zekranizowane
Przeczytana: 16 czerwca 2014

To nie to czego się spodziewałam. I bardzo mnie to cieszy.
Jeśli ktoś nastawia się na niezajmującą i prostą historię nastoletniej miłości to raczej się rozczaruje. W książce nie ma nic prostego.
Autorka tworzy ładne opisy, w których czuć emocje, zaskakuje czytelnika każdym rozdziałem. Zakończenie zaliczam do zaskakujących i nieszablonowych.
Cała fabuła wciąga i nie daje się odłożyć na później.

Tetiisheri | 2013-03-13
Przeczytana: 11 marca 2013

Piękna miłość. Nieszczęśliwy wypadek. Smutek. Rezygnacja. Pustka w życiu.

Camden w wypadku samochodowym traci swoją ukochaną – Viv. Dziewczyna była mu bardzo bliska nie tylko ze względu na ich relacje. Była jego podporą - wspierała i pocieszała go w ciężkich chwilach, których los Camdenowi nie oszczędził. Miłość tej dwójki była ogromna, piękna i niezakłócona. Aż do pewnej chwili. Aż do tego feralnego dnia, kiedy Viv prowadząc samochód próbuje podnieść upuszczony na wycieraczkę przedmiot. Pojazd wpada w poślizg, a para ulega wypadkowi, w którym ginie dziewczyna. Cam jest zdruzgotany, nie wyobraża sobie dnia bez drogiej Viv. Dziewczyna jest wciąż obecna w jego myślach, a chłopak na wszelką zewnętrzną pomoc reaguje obojętnie. Życie nie ma dla niego sensu, cały otaczający go świat jest beznadziejny, pusty i mdły. Do czasu, kiedy Cam spotyka Ninę. Jak się później okazuje, Nina mieszka w równoległym świecie - w świecie, w którym obecna jest także Viv.

Ta niewielkiej objętości...

kasandra_85 | 2013-04-08
Przeczytana: kwiecień 2013

Priada | 2015-01-24
Przeczytana: 10 stycznia 2015

Niesamowita...pomimo, że swą objętością nie powala za to treść godna oklasków i pochwał. Pomimo prostego języka niesie razem ze sobą wiele emocji i wartości.
Pokazuje dwa równoległe światy, gdzie żyją ci sami ludzie z tymi samymi problemami, jednak radzą sobie zupełnie inaczej. Cam traci swoją jedyną miłość w wypadku samochodowym, po dwóch m-cach zauważa w miejscu wypadku dziewczynę; Nina, która jawi się jako duch. Odkrywają, że zielone światło jest przepustką do innego świata. Cam znajduje tam swoją Viv jednak wszystko zdaje się być zupełnie inne. Dlaczego Viv zachowuje się inaczej...i kim jest Nina?
Emocjonująca...akcja rozgrywa się stopniowo podsycając naszą ciekawość, a kończy się bardzo obiecująco.
Naprawdę godna polecenia.

Monika | 2013-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Czy zastanawialiście się kiedyś nad możliwością istnienia drugiej planety? Mieliście kiedyś uczucie deja vu? Dawno temu koleżanka opowiedziała mi, że doświadczamy takiego uczucia, dlatego, że na drugiej planecie, żyją takie same osoby jak my. I wtedy gdy oni zrobili coś wcześniej niż my, mamy deja vu. Jest to bardzo zastanawiające, ale wracam do książki.

"Przez ciebie" opowiada o 18- letnim Camdenie, który stracił swoją dziewczynę Viv. Pewnego dnia spotyka nieznajomą, która pomoże mu pomóc znów ją spotkać, w świecie w którym Viv nadal żyje.. Co będzie dalej? Musicie się sami przekonać :).

Książkę czyta się bardzo szybko i mimo, że na początku zmagamy się z bólem i cierpieniem Camdena, jest idealną pozycją na nudne wieczory. Może nie jest to wybitna książka, ale spodobała mi się.
Polecam.

Muminka | 2014-06-27
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 26 czerwca 2014

znowu historia ponadczasowej miłości, przekraczającej granice życia i śmierci. Ciekawy jest też wątek przenikających się światów i niezwykłej przyjaźni między Camdenem a Niną.
Camden to zwykły nastolatek, zmagający się z traumą po wypadku samochodowym w którym zginęła ukochana dziewczyna Viv. Byłą dla niego wsparciem w trudnych chwilach jak rozwód rodziców i wypadek na boisku który przekreślił jego szanse na sportową karierę. Obecnie, dwa miesiące po jej śmierci, rozumie już jaką stratę poniósł. Dalsze życie nie ma sensu, chłopak pogrąża się w rozpaczy, nie widzi już przed sobą żadnego celu. Pomoc psychiatry na niewiele się zdaje, a zapracowana matka tez nie jest w stanie odpowiednio się nim zaopiekować. Jako powieść dla nastolatków ta historia rzekomo należy do rodzaju paranormal romance, ale de facto na szczęście nie zaludniają ją wampiry czy wilkołaki. Element fantastyczny sprawia, że wydarzenia nabierają tempa i początkowo nudna i przewidywalna lektura zmienia się w pasjonującą...

Doomisia | 2016-02-18
Przeczytana: 01 lutego 2016

Podobno Emily Hainsworth zdobyła rzesze czytelników pisząc swój ekscytujący i mocno poruszający debiut, który na dodatek ma zostać zekranizowany. Podobno podbiła listy New York Timesa i ciągle pnie się w górę. Podobno jest w trakcie pisania swojej drugiej książki, która ma dorównać swoją wspaniałością tej pierwszej. Ale czy na pewno ta pierwsza jest taka wspaniała?

Dwa miesiące temu zmarła Viv. Od tej pory Camden codziennie odwiedza miejsce wypadku... do czasu gdy widzi ducha. Nina- bo tak na na imię, żyje w równoległym świecie, w którym żyje też Viv. Chłopak może i bardzo chce ją zobaczyć, więc tak robi. Jednak czy miłość Cama do zmarłej ukochanej będzie tak silna by zostać z nią na zawsze? A może niektóre sprawy lepiej zostawić w spokoju i nie pozwolić na zmianę?

Odnoszę wrażenie, że "Przez Ciebie" nie jest zbyt znanym i popularnym tytułem w książkowej blogosferze. Albo ominął mnie szał z nią związany, albo po prostu nie została ona zauważona przez ludzi. Jeśli miałabym za...

Mollinka_90 | 2016-07-17
Przeczytana: 23 marca 2016

Romans paranormalny dla młodzieży? Kiedy w bibliotece natrafiłam na tę pozycję początkowo się najeżyłam i chciałam ją odłożyć z powrotem na półkę, gdyż nie gustuję w tym rodzaju literackim, ale coś w opisie fabuły jednak mnie przyciągnęło i ostatecznie nie żałuję czasu spędzonego na lekturze.
Nie jest to powieść banalna, w której cały świat sprzysięga się, by para głównych bohaterów była razem. Wręcz przeciwnie, od początku mamy do czynienia z rozstaniem zakochanych w sobie nastolatków i to rozstaniem ostatecznym, spowodowanym przez śmierć jednego z nich w wypadku samochodowym.
Cam i Viv tworzyli związek dwójki licealistów, którym do szczęścia wystarczało bycie razem. Zrezygnowali z zaszczytnych funkcji w drużynie sportowej i zespole cheerleaderek, wiążących się z popularnością w szkole. Kiedy Viv straciła życie w wypadku, Cam załamał się. Odwiedzał miejsce, w którym zdarzył się nieszczęśliwy incydent i rozmyślał o utraconej miłości. Właśnie tam pewnego dnia spotkał tajemniczą...

jula_1 | 2014-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Książka, której szczerze nie rozumiem. Zrozumiałam to że chłopak stracił w wypadku dziewczynę i obwiniał siebie za to. Przychodził kilka razy dziennie na miejsce gdzie ona zginęła (w wypadku samochodowym. Potem poznał drugą dziewczynę i ona chyba pochodziła z jakiegoś innego świata. Pokręcona ta akcja tej książki dlatego nie czytałam jej do końca ogólnie mówiąc nie podobała mi się .

lubiaca_dramaty | 2014-08-13

Wg mnie ta książka zasługuje na ocenę: dobra. Ma krótkie rozdziały więc szybko się ją czytało. Jest ciekawa i co najważniejsze skończyła się tak jak chciałam :)