Przez ciebie

Wydawnictwo: Amber
Through to you

Była miłością jego życia. Czy – żeby ją odzyskać – jego miłość pokona granice niemożliwego? Osiemnastoletni Camden nie potrafi się pogodzić ze śmiercią swojej dziewczyny. Viv była wszystkim co dobre w jego życiu: pomagała mu się pozbierać po kontuzji, która położyła kres marzeniom o piłkarskiej karierze. Była przy nim, kiedy rozpadła się jego rodzina. Oddałby wszystko, żeby choć raz zobaczyć...

Była miłością jego życia.
Czy – żeby ją odzyskać – jego miłość pokona granice niemożliwego?
Była przy nim, kiedy rozpadła się jego rodzina. Oddałby wszystko, żeby choć raz zobaczyć ją znowu.
Codziennie przychodzi w miejsce, gdzie rozbił się jej samochód.
I pewnego dnia widzi dziewczynę...
To nie Viv, ale – choć to brzmi kompletnie nieprawdopodobnie – nieznajoma może mu pomóc znów ją spotkać… w świecie, w którym Viv nadal żyje.
Lecz w tym świecie wszystko wygląda inaczej, a Viv nie jest tą dziewczyną, jaką Cam zapamiętał. Wkrótce pozna szokującą prawdę i będzie musiał zdecydować: zostać z ukochaną czy ją opuścić, zanim drzwi pomiędzy ich światami zamkną się na zawsze...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1409/przez-ciebie

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1409/przez-ciebie

Oficjalna recenzja
Tajemnica książek: 789

Paranormal dla wszystkich

Zawsze zarzekałam się, że gatunek paranormal romans i wszelkie jemu podobne, z naciskiem na fantasy to literatura stanowczo nie dla mnie. Unikałam jak ognia, chociaż opisy i recenzje innych czytelników kusiły. Pewnego dnia pomyślałam sobie, że spróbuję, przynajmniej się przekonam, że to nie dla mnie. Bardzo się myliłam. Po raz kolejny prawdziwe okazało się twierdzenie „nigdy nie mów nigdy”. Niektórzy mówią, że takie książki czytają tylko nastolatki. Jeśli tak jest, w takim razie jestem nastolatką po 30. i jest mi z tym bardzo dobrze.

Przeczytałam „Przez ciebie” Emiliy Hainsworth i przeniosłam się do innego świata. Pięknego, bajkowego, tajemniczego ale jednak niepozbawionego gorzkiego smaku prawdziwego życia.

Camden - nastolatek przeżywa wielką tragedię. W wypadku ginie jego dziewczyna Viv, którą bardzo kochał. Na domiar złego, w wypadku uczestniczyli oboje, ale Camden przeżył. Wielka tęsknota, wyrzuty sumienia i codzienne zmagania z brakiem ukochanej są bardzo trudne dla chłopaka. Brak Viv jest okropnie bolesny. Życie traci sens, a kolejne dni zamieniają się w walkę o przetrwanie. Tragedia odciska się wielkim piętnem na psychice młodego mężczyzny.

Pewnego dnia tuż obok miejsca wypadku Camden spotyka Ninę. Pozornie zwykła dziewczyna, taka jak inne jego koleżanki. Nic nie wskazuje na to, jak wielką rolę odegra w jego życiu. Okazuje się jednak po pewnym czasie, że Nina mieszka w równoległym świecie... w świecie, w którym nadal żyje Viv.

No cóż, nie trudno zgadnąć, że pomysł...

No cóż, nie trudno zgadnąć, że pomysł na fabułę bardzo mi się spodobał. Uległam czarowi opowieści i wraz z bohaterami brnęłam przez kolejne wydarzenia z wielką ciekawością. Autorka doskonale radzi sobie z podsycaniem emocji. Początkowo opowieść wydaje się być jakby nudna, ale kolejne strony bardzo szybko udowadniają, że wcale nudno nie będzie.

Mam wrażenie, że takie książki nasza młodzież powinna czytać. Między wierszami, Emiliy Hainsworth przemyca sporo dobrych rad na życie. Bohaterowie zmagają się z dość trudnymi problemami życiowymi. Dokonują wyborów, które będą miały ogromny wpływ na ich dalsze losy. Wiele można zyskać dzięki takim opowieściom. Nie jest to cukierkowa historia z happy endem, którą po ostatniej stronie zamykamy z uczuciem, no cóż nieunikniony koniec. W tym przypadku pozostaje zaduma, rozważania i poczucie, że jednak życie jest ciągłą walką, polegającą do dokonywaniu wyborów, czy zawsze dobrych?

„Przez ciebie” to książka niewątpliwie warta przeczytania. Moim zdaniem każdy, niezależnie od wieku znajdzie w tej opowieści coś dla siebie. Warto czasami sięgnąć po coś niby banalnego, a otrzymać coś zupełnie innego, podanego w bardzo prostej formie.

Iwona Zaczek

Małgorzatka | 2017-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2017

Przeczytałam, ale gatunek romans paranormal to zdecydowanie nie moja bajka...

Julka | 2017-07-17
Przeczytana: 08 sierpnia 2017

Bardzo fajna:)

Alina | 2017-06-29
Przeczytana: czerwiec 2017

Książka była ckliwa i, tak naprawdę, nudna. Przeczytałam ją, ponieważ staram się kończyć powieści, które zaczęłam, ale nie poleciłabym jej miłośnikom literatury na wyższym poziomie.
Smutek pojawiający się prawie na każdej stronie jest dołujący, a wcale nie wnosi nic ważniejszego do naszego życia. Cała historia jest dość abstrakcyjna i dziwna- niemająca zbyt logicznego wytłumaczenia.
Ogólnie książkę tę uznaję za słabą i uważam, że istnieje dużo więcej pozycji, które są warte poznania niż "Przez ciebie" (tytuł również jest niezgrany i nie mam pojęcia, co może oznaczać w tej historii).

Ania | 2016-12-27

Jak dla mnie.. bardzo wzruszająca opowieść.

angela | 2016-10-18
Przeczytana: 18 października 2016

Czytając opis i tytuł myślałam, że książka czymś mnie zaskoczy. Niestety bardzo się pomyliłam, ponieważ w połowie stała się strasznie denerwująca. Zamiast łatwo wyjaśniać problem, był on coraz bardziej skomplikowany co prowadzi do większych kłopotów. Zakończenie też pozostawia wiele do życzenia, choć każdy z nas może je interpretować na swój sposób.
Jednak według mnie książka nie jest warta sięgnięcia po nią, choć jej jedynym plusem jest to, że szybko się ją czyta.
W każdym bądź razie nie polecam jej.

Mollinka_90 | 2016-07-17
Przeczytana: 23 marca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Romans paranormalny dla młodzieży? Kiedy w bibliotece natrafiłam na tę pozycję początkowo się najeżyłam i chciałam ją odłożyć z powrotem na półkę, gdyż nie gustuję w tym rodzaju literackim, ale coś w opisie fabuły jednak mnie przyciągnęło i ostatecznie nie żałuję czasu spędzonego na lekturze.
Nie jest to powieść banalna, w której cały świat sprzysięga się, by para głównych bohaterów była razem. Wręcz przeciwnie, od początku mamy do czynienia z rozstaniem zakochanych w sobie nastolatków i to rozstaniem ostatecznym, spowodowanym przez śmierć jednego z nich w wypadku samochodowym.
Cam i Viv tworzyli związek dwójki licealistów, którym do szczęścia wystarczało bycie razem. Zrezygnowali z zaszczytnych funkcji w drużynie sportowej i zespole cheerleaderek, wiążących się z popularnością w szkole. Kiedy Viv straciła życie w wypadku, Cam załamał się. Odwiedzał miejsce, w którym zdarzył się nieszczęśliwy incydent i rozmyślał o utraconej miłości. Właśnie tam pewnego dnia spotkał tajemniczą...

Ania Mróz | 2016-06-15
Przeczytana: 14 czerwca 2016

Sama historia nawet mogłaby być ciekawa, niestety sposób napisania książki jest niezbyt dobry. Czytając miałam ochotę odłożyć książkę i tylko sama historię ją uratowała.

Monia Pe_ | 2016-02-18

Wiele emocji dostarczyła mi książka "Przez Ciebie" autorstwa Emily Hainsworth. Opowiada ona o miłości, która przełamuje bariery świata i sięga poza grób. Główny bohater Camden traci ukochaną w tragicznym wypadku samochodowym i czuje się winny. Mimo, że mijają dwa miesiące on nadal nie może się pozbierać. Wszystko przypomina mu Viv. Widzi ją oczami wyobraźni na szkolnym korytarzu, w parku fotografującą przypadkowych ludzi, w samochodzie trzymającą dłoń na jego kolanie, w pokoju malującą paznokcie, w pubie opychającą się frytkami, w swoim łóżku z nagością i przepięknym uśmiechem, ale i spanikowaną uderzającą głową w kierownicę. Cam nie może pozbyć się męczących go wspomnień, aż pewnego dnia tajemnicza dziewczyna Nina pokazuje mu przejście do równoległego świata, w którym żyje ukochana Viv, ale umarł on... Tylko, że to nie jest ta sama Viv. Ta jedyna nigdy nie była zazdrosna, nigdy nie wystawiała go na próbę i w życiu nie zrobiłaby mu krzywdy. Ale w tym świecie jest inaczej, bo tak...

Dominika | 2016-02-18
Przeczytana: 01 lutego 2016

Podobno Emily Hainsworth zdobyła rzesze czytelników pisząc swój ekscytujący i mocno poruszający debiut, który na dodatek ma zostać zekranizowany. Podobno podbiła listy New York Timesa i ciągle pnie się w górę. Podobno jest w trakcie pisania swojej drugiej książki, która ma dorównać swoją wspaniałością tej pierwszej. Ale czy na pewno ta pierwsza jest taka wspaniała?

Dwa miesiące temu zmarła Viv. Od tej pory Camden codziennie odwiedza miejsce wypadku... do czasu gdy widzi ducha. Nina- bo tak na na imię, żyje w równoległym świecie, w którym żyje też Viv. Chłopak może i bardzo chce ją zobaczyć, więc tak robi. Jednak czy miłość Cama do zmarłej ukochanej będzie tak silna by zostać z nią na zawsze? A może niektóre sprawy lepiej zostawić w spokoju i nie pozwolić na zmianę?

Odnoszę wrażenie, że "Przez Ciebie" nie jest zbyt znanym i popularnym tytułem w książkowej blogosferze. Albo ominął mnie szał z nią związany, albo po prostu nie została ona zauważona przez ludzi. Jeśli miałabym za...

KrainaKsiążkąZwana | 2016-01-29
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Paranormal romance. Zdecydowanie zawsze mówiłam nie, chociaż romanse lubię. Nie wiem dlaczego nigdy nie chciałam przeczytać czegoś podobnego. Po tej pozycji wiem, że się myliłam :)
Powieść pani Emily jest przyjemna i dość lekka. Czyta się ją szybko i ze sporym zaciekawieniem.
Chciałabym móc znaleźć się w miejscu przy słupie, gdzie zielone światło przeniosłoby mnie do mojego życia w innym wymiarze. Ciekawe jak potoczyłyby się losy moje i moich bliskich, gdybyśmy choć trochę podjęli inne decyzje w życiu. Czy byłabym teraz w tym samym miejscu? Czy pisałabym teraz tą notatkę? Nie wiem i niestety (a może stety) nigdy się nie dowiem. Jak udowadnia nam Cam, najlepsze życie to nasze życie. Nie powinniśmy w nim niczego żałować i korzystać z możliwości jakie życie nam oferuje.
Polecam ;)