Lambro

Wydawnictwo: Wolne Lektury
klasyka

Lambro, powstańca grecki. Powieść poetycka w dwóch pieśniach – powieść poetycka napisana przez Juliusza Słowackiego w Paryżu w roku 1832. Jej pierwodruk ukazał się w trzecim tomie Poezji wydanych w 1833 roku. Jak to określa sam poeta: Lambro jest to człowiek, będący obrazem naszego wieku, bezskutecznych jego usiłowań, jest to wcielone szyderstwo losu, a życie jego jest podobne do życia wielu mrących ludzi, o których przyjaciele piszą, czym być mogli, o których nieznajomi mówią, że nie byli niczym.

źródło opisu: z Wikipedii, wolnej encyklopedii

źródło okładki: WolneLektury.pl

Ralonius | 2017-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2017

Trudne w przyswojeniu, aczkolwiek ciekawe pod względem formy i tematyki.

Wabi | 2017-02-19
Przeczytana: 18 lutego 2017

Powstańcowi nie udaje się zrealizować planów.

Rozpałka | 2017-09-17
Agnieszka Fudecka | 2017-08-29