Odwaga cywilna a przemoc w szkole. Scenariusze godzin wychowawczych

Tłumaczenie: Wojciech Kubińscy
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Zivilcourage lernen in der Schule
978-83-7489-024-3
arczer

Książka K.E. Dambacha powstała na podstawie pedagogicznych doświadczeń autora i jego współpracowników. Ich zdaniem "Odwagę cywilną można ukształtować. Założyliśmy, że można się jej nauczyć [...], nie myślimy przy tym o wielkich bohaterskich czynach, ale o codziennej postawie, która pomaga bronić się przed dyskryminacją ze strony innych osób lub grup". Dzięki temu poradnikowi osoby...

Dzięki temu poradnikowi osoby odpowiedzialne za wychowanie dzieci i młodzieży dowiedzą się:
- jak rozmawiać z uczniami o prześladowaniu w szkole oraz jak mu przeciwdziałać,
- jak kształtować odwagę cywilną, ucząc sprawnej komunikacji i umiejętności rozpoznawania uczuć - swoich oraz cudzych,
- jak wspierać jednostki, by nie ulegały naciskom grupowym,
- jak poprawiać klimat w grupie.
Scenariusze zajęć, propozycje ćwiczeń oraz lista organizacji i instytucji, w których można szukać pomocy i informacji, z pewnością ułatwią wychowawcą to zadanie.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: http://www.gwp.pl/img/product/4555/kind/1