Księga świąt żydowskich

Wydawnictwo: Cyklady
Buch der jüdischen Jahresfeste
poradniki
Jaga

Najważniejsze święta żydowskie opisano już w Torze, z upływem stuleci jednak wokół prastarej tradycji narosło wiele nowych interpretacji, obrzędów i zwyczajów ludowych.

źródło opisu: własne

źródło okładki: google

Dociekliwy_Kotek | 2017-10-01
Na półkach: Przeczytane, Kultura
Przeczytana: wrzesień 2017

Wyjątkowo nieciekawa książeczka, chociaż potencjał był. Jest to swego rodzaju katalog świąt żydowskich, który opisuje ich historie, oraz zmiany, jakim podlegały różne święta pod wpływem wydarzeń historycznych, które kształtowały żydowskie tradycje. Każde okraszone jest także garścią midraszowych anegdot.
Teoretycznie powinno być ciekawie, ale w praktyce kluczem do tej książki okazuje się słówko "katalog" - jest sucho, akademicko, z talmudyczną drobiazgowością.

Dorota | 2016-05-20
Na półkach: Przeczytane, Wyzwanie 2016