Z Dachu Europy - Mont Blanc

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Relacje z podróży". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Z Dachu Europy - Mont Blanc
Mont Blanc, Alpy, Chamonix, Wspinaczka, Góry
Wiktor Rozmus

Przewodnik oraz relacja z wejścia na najwyższy szczyt Europy

źródło opisu: http://www.elbrusexpedition.wiktor.boo.pl/index.ph...(?)

źródło okładki: http://www.elbrusexpedition.wiktor.boo.pl/index.ph...»

Morganna | 2015-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2015

Na pewno warto przeczytać, jeśli planuje się wyprawę na Mont Blanc. Autor daje bardzo dużo praktycznych wskazówek, trasa jest opisana z dużą dokładnością. Ceny są już mocno przedawnione, aż smutne, jak twarda jest ręka inflacji w całej Europie. Bardzo podobały mi się ostatnie rozdziały, gdzie przytoczona była historia Mont Blanca i kilka ciekawostek związanych z górą. Ja bym jeszcze dodała jakiś rozdział z podstawowymi zasadami wspinaczki górskiej w terenie, jak na Mont Blanc, ale rozumiem, że nie taki był zamysł książki.
Naturalnie, książka ma też dużo niedociągnięć. W zasadzie to nie książka, dla mnie to bardziej pamiętnik - dużo informacji dla mnie było zbędnych i rozwleczonych, ale nie wpłynęło to mocno na mój odbiór. Styl też jest pamiętnikowy, a nie literacki, ale mi osobiście nie chodziło o przeżycie katharsis czytając tę pozycję :) Myślę, że to solidne źródło informacji dla każdego, kto interesuje się zdobyciem Dachu Europy.

Matacz | 2012-08-24
Przeczytana: 23 sierpnia 2012

Relacja z półamatorskiego wejścia na najwyższy szczyt Europy, która stanowi skarbnicę wiedzy dla przyszłych śmiałków. Od strony merytorycznej autor oprócz opisania trasy i warunków klimatycznych informuje czytelnika o aktualnych cenach i realiach funkcjonowania francuskich schronisk. Uświadamia o ryzyku i naświetla problem zbyt słabego przygotowania niektórych ekip.
Od strony technicznej książka napisana jedynie dobrze. Autor musi popracować nad stylem, ale sam zaznaczył, że jest umysłem ścisłym, więc można mu wybaczyć drobne niedociągnięcia.
Podsumowując, ciekawa pozycja głównie dla miłośników gór, alpinizmu i wspinaczki, a w szczególności dla osób planujących podobną ekspedycję.

Witek | 2016-03-26
Przeczytana: 26 marca 2016