Romantyzm. Piekło i niebo Polaków

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Polskie porachunki na koniec millenium". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Res Publica
83-910975-1-X
Ellenai

Koniec stulecia zbiegający się końcem tysiąclecia to szczególny moment prowokujący do stawiania pytań o kondycję polskiej kultury Jak wygląda bilans zysków i strat, dokonań i zaniechań, sukcesów i porażek składających się na kształt polskiego życia w tym osobliwym momencie historycznym? 'Polskie obrachunki na koniec millennium' to poszukiwanie odpowiedzi na te pytania. Znajdziecie tu Państwo książki poświęcone polityce, historii idei, kulturze, życiu społecznemu Polski ostatnich dwóch stuleci. Naszym zamiarem jest nie tylko opisywanie przeszłości, lecz także poszukiwanie w niej wątków istotnych dla współczesności. Aby przeszłość była żywa, trzeba traktować ją serio - a to oznacza konieczność polemiki i formułowania wyrazistych, osobistych opinii. Tylko takie książki są w stanie zmusić do myślenia.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!