Puszczalscy z zasadami

Tłumaczenie: Radosław Madejski
Wydawnictwo: Czarna Owca
The Ethical Slut: A Practical Guide to Polyamory, Open Relationships & Other Adventures
978-83-7554-359-9
poradniki
Ryu

O spełnianiu erotycznych marzeń poza ograniczeniami tradycyjnej monogamii "Puszczalscy z zasadami" to przełomowy poradnik, przygotowany z myślą o wszystkich, którzy do tej pory tylko marzyli o spełnianiu swoich fantazji erotycznych poza tradycyjnym związkiem monogamicznym. Autorki Dossie Easton i Janet W. Hardy rozwiewają mity na temat „rozwiązłości” i pokazują, jak wieść udane życie z...

O spełnianiu erotycznych marzeń poza ograniczeniami tradycyjnej monogamii

"Puszczalscy z zasadami" to przełomowy poradnik, przygotowany z myślą o wszystkich, którzy do tej pory tylko marzyli o spełnianiu swoich fantazji erotycznych poza tradycyjnym związkiem monogamicznym. Autorki Dossie Easton i Janet W. Hardy rozwiewają mity na temat „rozwiązłości” i pokazują, jak wieść udane życie z wieloma partnerami seksualnymi.
Książka zawiera strategie dla puszczalskich par, podpowiada, jak unikając uczucia zazdrości, otworzyć związki na nowe doznania oraz przedstawia praktyczne ćwiczenia, pomagające partnerom zdefiniować relację na własnych warunkach.
Niezależnie od tego, czy otwarcie przyznajesz się do rozpusty, czy może dopiero nieśmiało jej próbujesz, dowiesz się, jak poszerzyć krąg partnerów seksualnych oraz odkryć wymiary miłości i przyjaźni, o jakich ci się nie śniło.

Szczera, zabawna książka, pełna praktycznych wskazówek i celnych konkluzji. Nie każda ma tyle szczęścia, żeby mieć siostry udzielające wyważonych i cennych rad na temat, który znają od podszewki.
Deborah Anapol, autorka Polyamory. The New Love Without Limits

„Puszczalscy z zasadami” w tym nowym i poszerzonym wydaniu to wiarygodny poradnik pozwalający na stworzenie i utrzymanie świadomych relacji – poliamorycznych, otwartych, niekonwencjonalnych i monogamicznych. Nie wkraczaj w kolejny związek bez tej lektury.
Barbara Carellas, autorka Urban Tantra

Mieszanka dobrego humoru i nieskrępowanej szczerości w wydaniu Dossie I Janet sprawia, że mamy w ręku jedno z najlepszych dzieł na temat skomplikowanych relacji seksualnych i pokręconych układów rodzinnych. Wciągająca, rozbrajająca i bezpośrednia – jest to książka dla tych z nas, którzy są na tyle odważni, by dokonywać skomplikowanych etycznie wyborów.
Doroty Allison, autorka The bastard out of Carolina

Nie mogłam oderwać się od tej lektury, a na pewno utożsamiam się z „osobą przyzwoicie rozwiązłą”. Jest to książka dla każdego, kto chce tchnąć w swoje życie więcej przyjemności – wszechstronny przewodnik, który pozwala udoskonalić wszystkie rodzaje relacji z innymi, od poważnych związków do szerokiego grona seksualnych partnerów.
dr Betty Dodson, autorka Sex for One

Użyteczny przewodnik dla tych, którzy wprowadzają radykalne zmiany w swoich związkach balansując na granicy poliamorii.
Ryam Nearing, magazyn Loving More

Wyższa szkoła etyki związków każdego rodzaju. Autorki nie owijają w bawełnę i naprawdę potrafią zszokować. Ta książka cię nie znudzi.
Stan Dale, założyciel Human Awareness Institute

OD WYDAWCY
Próba uczynienia języka książki uniwersalnym płciowo, zgodnie z zamysłem autorek, w przypadku polskiego tłumaczenia sprawiłaby, że tak długi tekst, z tak wieloma odstępstwami od przyjętych zasad językowych, mógłby stać się skrajnie trudny w odbiorze. Dlatego wydawnictwo podjęło decyzję o edycji książki zgodnie z zasadami języka polskiego, mając świadomość, że taka forma nie do końca oddaje rewolucyjną treść oryginału.

źródło opisu: www.czarnaowca.pl

źródło okładki: www.czarnaowca.pl

Ryu | 2012-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2012

To nie jest wyłącznie lektura obowiązkowa dla osób zainteresowanych poliamorią i otwartymi związkami, która rozwieje wiele wątpliwości i zainspiruje do rozmów na temat kształtu i formy związków. To także bardzo praktyczny poradnik dla osób będących w związkach monogamicznych - wiele technik i ćwiczeń zaproponowanych w tej książce znam z terapii małżeństw. Jeżeli ktoś chce, aby jego życie w związkach było szczęśliwe, powinien tę książkę przeczytać. Niezależnie od tego, czy i w jakim związku (w jakich związkach) jest.

więcej recenzji i opinii: www.marcinrzeczkowski.com/stories

Joanna Kędziora | 2016-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2016

Ograniczanie możliwości uprawiania seksu u ludzi i wtłaczanie ich w jedyny słuszny model związku jest doskonałym sposobem, żeby nimi rządzić. Szkoda, że książka jest napisana w bardzo amerykańskim stylu, może to kwestia tłumaczenia.

PROczyliZA | 2013-09-03
Przeczytana: 2013 rok

Czym jest to puszczalstwo z zasadami? Według autorek drogą do rozwoju, ulepszania świata i poznawania fascynujących ludzi. A mają panie w tej mierze ogromne doświadczenie - wydaje się, że w materii seksu spróbowały już wszystkiego. Twierdzą, że nawet mnie zaliczyły, bo w końcu czym jest intymna rozmowa, jaką prowadzą na kartach książki z czytelnikiem, jeśli nie jeszcze jedną formą uprawiania miłości?

Obie kobiety to życiowe entuzjastki, co szalenie cenię i co sprawiło, że zmieniło się moje początkowe dość niechętne nastawienie do Puszczalskich. Rozbroiły mnie już na wstępie, przedstawiając się jako dwie Amerykanki po sześćdziesiątce: matki dorosłych dzieci, lubiące pisać (wiersze i eseje), aktywnie działające w społeczności sado-maso. Pełna otwartość i szczerość!

Książka niesie dwie podstawowe tezy. Po pierwsze, heteroseksualna monogamia do grobowej deski jest koncepcją, która zrodziła się i została nam narzucona w określonym czasie i przy konkretnych uwarunkowaniach społecznych,...

Michał | 2013-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2013

Książka mimo sporej objętości nie jest wcale równie porządnie opatrzona merytoryczną treścią. Oczywiście jeśli nie zagłębiałeś się nigdy w tematykę wolnej miłości, wielomiłości etc. to znajdziesz w niej wszystko, co będzie Ci potrzeba na start.

Z kolei osoby, które zainteresowały się tą tematyką dużo wcześniej, nie wyniosą z niej nic specjalnego. Być może utwierdzi ich to w przekonaniu, które już wypracowali albo nad jakim pracują.

Lektura może również rzucić światło na zachowanie ludzi, które nie musi być uważane za dziwaczne i grzeszne jeśli tylko damy sobie przemówić do rozumu.

Autorki, szczególnie na początku skaczą po wielu tematach. Próbują ogarnąć ogromny obszar seksualności i zachowań przez co rozdziały są krótkie i co chwilę widzimy nowy, wytłuszczony tytuł. Co więcej, nie wyczerpują one spraw przez co czytelnik może mieć odczucie liźnięcia tematu.

Reasumując - jest dobrze, ale mogło być zdecydowanie lepiej.

CrowC | 2017-03-17
Monganik23 | 2016-06-13