Boska Liturgia Świętego Bazylego Wielkiego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Warszawskiej Metropolii Prawosławnej
THeia leitourgia tou en hagiois patros hīmōn Vasileou Megalou
religia
Michał

Nakładem Wydawnictwa Warszawskiej Metropolii Prawosławnej ukazał się tekst Św. Liturgii św. Bazylego Wielkiego w języku polskim. Jest to druga, po Św. Liturgii św. Jana Chryzostoma, liturgia wydana w języku polskim przez naszą Cerkiew. Poprzednia została opublikowana w 2001 r. Tekst Św. Liturgii św. Bazylego Wielkiego w języku polskim został wydany po zatwierdzeniu jego przekładu przez Św....

Tekst Św. Liturgii św. Bazylego Wielkiego w języku polskim został wydany po zatwierdzeniu jego przekładu przez Św. Sobór Biskupów PAKP, który obradował w Białymstoku w sierpniu 2005 roku. Św. Liturgie św. Bazylego Wielkiego odprawiane są 10 razy w roku: liturgicznym – w przeddzień świąt Bożego Narodzenia i Chrztu Pańskiego (lub w same te święta, jeśli przypadają one w niedzielę lub poniedziałek), w niedziele Wielkiego Postu (poza Niedzielą Palmową), w Wielki Czwartek i Wielką Sobotę oraz w dniu św. Bazylego Wielkiego (1/13 stycznia).

Nowy służebnik został wydany w twardej, estetycznej oprawie, w poręcznym, kieszonkowym formacie.

źródło opisu: http://sklep.cerkiew.pl/product_info.php?products_id=941

źródło okładki: http://sklep.cerkiew.pl/product_info.php?products_id=941

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!