Boska liturgia uprzednio poświęconych darów

Wydawnictwo: Warszawska Metropolia Prawosławna
Leitourgia tōn Proīgiasmenōn
Liturgia prawosławna
religia
Michał

Nakładem Wydawnictwa Warszawskiej Metropolii Prawosławnej ukazał się tekst Św. Liturgii Uprzednio Poświęconych Darów w przekładzie na język polski. Jest to już trzecia, po Świętych Liturgiach św. Jana Chryzostoma i Bazylego Wielkiego, liturgia wydana w języku polskim przez naszą Cerkiew w ciągu ostatnich kilku lat. Tekst Św. Liturgii Uprzednio Poświęconych Darów w języku polskim został wydany po zatwierdzeniu jego przekładu przez Św. Sobór Biskupów PAKP, który obradował w Białymstoku w listopadzie ubiegłego roku.

Św. Liturgie Uprzednio Poświęconych Darów odprawiane są wyłącznie w okresie wielkopostnym: w środy i piątki Wielkiego Postu, w czwartek piątego tygodnia Wielkiego Postu, jak też w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i w Wielką Środę. Wówczas też duchowni parafii, w których odprawiane są Św. Liturgie po polsku będą mogli skorzystać z nowych służebników po raz pierwszy.

Nowy służebnik został wydany w twardej, estetycznej oprawie, w poręcznym, kieszonkowym formacie.

źródło opisu: http://sklep.cerkiew.pl/product_info.php?products_id=977

źródło okładki: http://sklep.cerkiew.pl/images/ksiazki/metropolia/liturgia_upd.jpg