National Geographic 04/2012 (151)

Seria: National Geographic Polska
Wydawnictwo: G+J RBA
czasopisma
Booka

SPIS TREŚCI: - Edytorial - Skaner popularnonaukowy - Wywiad z fizykiem, prof. Lechem Mankiewiczem. Jakie są granice naszego poznania? Dlaczego trzeba obserwować planetoidy? Jak poczuć tchnienie wieczności? Rozmawia Paulina Szczucińska - Titanic - Wśród wielu morskich katastrof ta była najsłynniejsza i najbardziej spektakularna. Najnowsze badania dowodzą, że Titanic nie zniknął pod falami...

SPIS TREŚCI:

- Edytorial

- Skaner popularnonaukowy

- Titanic - Wśród wielu morskich katastrof ta była najsłynniejsza i najbardziej spektakularna. Najnowsze badania dowodzą, że Titanic nie zniknął pod falami majestatycznie, ale pogrążał się w przerażających konwulsjach. Tekst Hampton Sides i James Cameron

- Tsunami - Minął rok od chwili, gdy ocean chlusnął na Japonię ogromną falą, zmywając całe osady. Czy możemy przewidzieć, gdzie i kiedy wystąpi następny taki kataklizm? Czy pozostało?nam tylko wyczekiwanie kolejnej hekatomby? Tekst Tim Fogler

- Atomowi uchodźcy - Awaria elektrowni atomowej w Fukushimie wygnała z domów dziesiątki tysięcy ludzi, a zwierzęta ze skażonej strefy skazała na śmierć. Nie wiadomo, jak długo zakazana strefa pozostanie martwa. Tekst Lucille Craft, Zdjęcia David Guttenfelder

- Borneo - Niebotyczną tropikalną puszczę pełną latających stworzeń przeszywa jazgot pił i zasnuwają dymy pożarów. Na szczęście nie wszędzie pierwotną dzicz zastąpiły plantacje olejowców. Tekst Mel White, Zdjęcia Mattias Klum

- Miny - Kambodża długo była sparaliżowana przez miny. Dziś sytuacja się poprawia, ale jeszcze 10 lat trzeba, by oczyścić z nich cały kraj. Ofiary tej bezwzględnej broni będą jednak nosić swoje traumy do końca życia. Tekst Mark Jenkins, Zdjęcia Lynn Johnson

- Tylko dla prenumeratorów - Kwaśny ocean - Ślimaki bez skorupek, obumarłe rafy, karłowaciejące morskie stworzenia. Dwutlenek węgla pochłaniany przez oceany, choć odciąża atmosferę, może dramatycznie zmienić obraz morskiego życia. Tekst Elizabeth Kolbert, Zdjęcia David Liittschwager

źródło opisu: http://www.national-geographic.pl/biezace-wydania/0/2012/120/

• Matki i córki
  • Truciciel
  • Hajlajf. Czysta prawda o brudnej służbie
  • Inteligencja sztuczna, rewolucja prawdziwa. Chiny, USA i przyszłość świata
  • Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
  • Czarownica ze wzgórza

8,5 (2 ocen i opinii)
Lhotse'89. Ostatnia wyprawa Jerzego Kukuczki
Elżbieta Piętak , Dariusz Piętak

8 (1 ocen i opinii)
Burze w mózgu. Opowieści ze świata neurologii
Suzanne O'Sullivan

8,75 (8 ocen i opinii)
Truciciel
Sharon Bolton

0 (0 ocen i opinii)
Hajlajf. Czysta prawda o brudnej służbie
KAFIR , Łukasz Maziewski

Inteligencja sztuczna, rewolucja prawdziwa. Chiny, USA i przyszłość świata
Kai-Fu Lee

7,33 (3 ocen i opinii)
Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
Pema Chödrön

6,67 (3 ocen i opinii)
Nigdy więcej
Anna Zamojska

8,57 (7 ocen i opinii)
Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować
Daniel Jerzy Żyżniewski

8 (2 ocen i opinii)
Powiedz życiu tak, Lili
Anna H. Niemczynow

Chmura
Claudia Pietschmann

8 (2 ocen i opinii)
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!