Płacz niemymi łzami

Wydawnictwo: Amber
Cry Silent Tears
chłopiec, tortury, matka
Ag2S

Bestseller numer 1 w Anglii przez wiele tygodni. Wstrząsające wspomnienia dziecka maltretowanego i molestowanego przez swoich najbliższych – bardziej poruszające niż historie opisywane przez Cathy Glass Rozdzierająca serce, przerażająca prawdziwa historia chłopca torturowanego przez matkę, braci i otoczenie. A świat pozostał niemy. To niemożliwe, żeby matka mogła tak znęcać się nad własnym...

Bestseller numer 1 w Anglii przez wiele tygodni.
bardziej poruszające niż historie opisywane przez Cathy Glass
A świat pozostał niemy.

To niemożliwe, żeby matka mogła tak znęcać się nad własnym dzieckiem…
A jednak to zdarzyło się naprawdę.
Kiedy Joe był mały, tata chronił go przed okrucieństwem matki, która biła go, wyzywała, raz przytknęła mu gorące
żelazko do ręki, raz chciała wyrzucić go przez okno…
Kiedy Joe miał pięć lat, ukochany ojciec zginął w płomieniach na jego oczach. I Joe stracił mowę.
Odtąd matka mogła już być bezkarna...
Kazała mu spać na podłodze w pokoju sadystycznych braci, jeść pod stołem resztki z podłogi. Niebawem wtrąciła go do ciemnej, zimnej, cuchnącej piwnicy. Głodny, niemyty i codziennie bity przez matkę spędził tam trzy lata…
Kiedy miał siedem lat, pojawił się przyjaciel matki. Mężczyzna gwałcił chłopca na oczach matki. Chłopiec krwawił,
cierpiał, ale nie mógł nie tylko mówić, ale nawet krzyczeć.
Ale najgorsze miało dopiero nastąpić...

Ta wstrząsająca historia niesie pomimo wszystko nadzieję: katowany, molestowany chłopiec znalazł siłę, by przezwyciężyć niemożliwą wręcz podłość i obojętność ludzi i odzyskał mowę. Teraz mówi w imieniu dzieci wykorzystywanych seksualnie, prowadząc własną fundację.
Historia jego dzieciństwa Płacz niemymi łzami stała się i pozostawała przez wiele tygodni w Anglii bestsellerem numer 1. Jej sukces powtórzył ciąg dalszy autobiografi i Joe Petersa: Cry Myself to Sleep (Ukołysz mnie płaczem do snu).

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1279/płacz-niemymi-łzami

Agnieszka | 2013-09-17
Przeczytana: 17 września 2013

Kochani zamknijcie oczy i pomyślcie z czym kojarzą Wam się słowa: Dzieciństwo, dom, rodzina, mama, bliscy.Dla większości z Nas słowa te przynoszą na myśl bezpieczeństwo, spokój,radość, beztroskę, miłość i szacunek.Niestety jak wszyscy dobrze wiemy nie dla każdego dziecka życie jest tak łaskawe.Są takie osoby,które wspominając swoje dziecięce lata czują tylko lęk, smutek i przerażenie, pragnąc jedynie jak najszybciej wymazać ten etap swojego życia z pamięci na zawsze.
Tego właśnie pragnie autor książki "Płacz niemymi łzami",który znajduje w sobie jednakże na tyle dużo siły, by jeszcze raz opowiedzieć światu o gehennie jaką przeżywał w swoim domu będąc małym bezbronnym dzieckiem.
Joe Peters był dzieckiem znienawidzonym, torturowanym i poniżanym przez matkę, której satysfakcję i zadowolenie w życiu dawało sprawianie krzywdy własnemu dziecku.Im krzywda ta była dotkliwsza, tym zadowolenie kobiety było większe.Dziecko było bite i traktowane jak przedmiot.Jedynym obrońcom i przyjacielem...

ZARAZA | 2016-07-04
Przeczytana: czerwiec 2016

„Płacz niemymi łzami” należy do książek trudnych, nie tylko dlatego że to historia o okrucieństwie, jakie doznało niewinne dziecko, ale przede wszystkim dlatego że wydarzyło się naprawdę. Aż trudno uwierzyć.
Historia wywarła na mnie duże wrażenie, wzbudziła sporo emocji. Nie mogłam uwierzyć, jak matka może aż tak nienawidzić swojego dziecka, że w ogóle może go nie kochać, osoba która powinna go otoczyć opieką? Bolała mnie także obojętność ludzi, którzy pojawiali się w życiu chłopca.
To trudna historia, ciężko jest uwierzyć, że takie rzeczy się dzieją. Nie byłam pewna, czy polecać tą książkę. Moja mama nie czytuje takich historii, gdyż nie może znieść czytania o krzywdach dzieci. Podobnie wrażliwym czytelnikom odradzam. Ale jednak warto, trudno uwierzyć, że dziecko może być krzywdzone przez własnych rodziców czy rodzinę, ignoruje się sygnały, które mogą świadczyć o krzywdzie dziecka, takie książki mogą pomóc i nie być ślepym, jak nauczyciele i ludzie z domu dziecka, w których był Joe.

immortal15 | 2014-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

Czytając historię Joe Peters nie mogłam zrozumieć jak najbliższa osoba w życiu dziecka która powinna go chronić i kochać mogła tak go skrzywdzić i nienawidzić, zmienić jego dzieciństwo w koszmar. Podziwiam autora który mimo całego bólu, nie poddał się i nie załamał. To co przeżył był prawdziwym piekłem którego nie powinien nigdy przeżyć.

"Płacz niemymi łzami" to książka napisana na podstawie wspomnień
Joe Petersa.
Historia chłopca bitego i poniżanego przez swoich bliskich.
Historia chłopca wykorzystywanego seksualnie.
Historia chłopca, którego dzieciństwo ( jakie dzieciństwo? ) to jedynie
pasmo ciągłych upokorzeń i strachu. Książka wstrząsająca i przerażająca.
Powieść, która wyzwala najsilniejsze emocje u czytającego. Tak było w moim przypadku. Uwierzcie, były momenty, że chciałam odłożyć książkę,
po prostu nie dawałam rady dalej czytać.
"Płacz niemymi łzami" nie należy raczej do lektur lekkich i łatwych.
A już na pewno nie do przyjemnych.
Lecz mimo to warto przeczytać, może tylko po to by otworzyć oczy na to
co dzieje się wokół nas a na co nie zwracamy uwagi i dopuszczamy nieraz świadomie by takie tragedie jak ta miały miejsce.
Szczerze polecam.

A świat pozostał niemy. To zdanie chyba daje do myślenia.

Ania | 2013-09-26
Przeczytana: 26 września 2013

Sama nie wiem jak ocenić tą książkę.Pierwszy raz jestem wstrząśnięta,przerażona,czuję złość i ogromny smutek!!!
Przecież to jest potforne,podłe i nie ludzkie traktować w ten sposób własne dziecko.Tej książki nie sposób czytać nie płakacząc.To cud że ten chłopiec zdołał przeżyć po takich torturach i molestowaniu.Dosłownie nie pojmuje jak to możliwe że nikt temu dziecku nie pomógł.Nawet zwierząt nie traktuje sie tak jak był maltretowany ten chłopiec przez swoją matkę.Aż trudno uwieżyć że ta książka jest pisana przez życie.Ogromie podziwiam Joe że po takich potfornościach jakie przeżył był w stanie podnieść się i ułożyć sobie życie.
Książka jest wstrząsająca,przejmująca i wywołująca skrajne emocje.
LUDZIE ZRÓBMY COŚ BY ŻADNE DZIECKO NIE ZAZNAŁO W ŻYCIU CZEGOŚ PODOBNEGO DO TEGO CO SPOTKAŁO JOEGO.
Polecam!!!

Polaa | 2016-05-21
Przeczytana: 21 maja 2016

Czytając opis z tyłu na okładce wiedziałam, że to będzie trudna książka i miałam wątpliwości czy zacząć ją czytać. Wiele razy przerywałam czytanie, bo łzy same cisnęły mi się do oczu. Jak rodzona matka może robić takie rzeczy własnemu dziecku? Bicie, upokarzanie, więzienie w piwnicy, gwałcenie przez braci, "wujka" i innych mężczyzn. Dlaczego nikt z zewnątrz nie interesował się tym, co dzieje się z Joe? Wkurzyła mnie bezduszność nauczycieli i ludzi z domu dziecka. Książka smutna i PRZERAŻAJĄCA.

magda | 2013-03-09

Dzieciństwo, dom, rodzina to słowa, które powinny kojarzyć się z miłością, szczęściem i poczuciem bezpieczeństwa. Jednak gdy Joe wraca myślami do czasów, kiedy był małym chłopcem ciężko mu przywołać jakiekolwiek pozytywne emocje. Od kiedy pamięta matka biła go i wyzywała, a jedyną osobą, na którą mógł w tamtym czasie liczyć był jego ojciec. Mężczyzna chronił syna przed okrucieństwem matki i kochał najbardziej na świecie, niestety tragiczny wypadek zmienił wszystko…

W wieku pięciu lat Joe był świadkiem śmierci swojego ukochanego taty. Po tym wydarzeniu chłopiec trafił pod opiekę matki i jego życie zamieniło się w prawdziwy koszmar. Był bity, głodzony i molestowany. W końcu w wyniku traumatycznych przeżyć stracił mowę, a wszyscy, którzy go maltretowali czuli się zupełnie bezkarni.

Płacz niemymi łzami to wstrząsająca i niezwykle przejmująca historia chłopca, bestialsko torturowanego przez własna matkę. Książka wzbudza w czytelniku ogromne emocje przede wszystkim dlatego, że nie jest...

Agata | 2012-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2012

Zaczynając tą recenzję chciałabym przede wszystkim napisać, że według mnie książka ta powinna zostać opatrzona adnotacją: od 18 lat.

Joe Peters, autor książki, przeszedł istne piekło na ziemi. Jeżeli czytaliście książki Cathy Glass - wierzcie mi, historie opisywane przez nią to "łagodne przypadki" w porównaniu z tym, co przeszedł Joe. Od najmłodszych lat życia był poniewierany, bity i zaszczuty przez własną matkę i braci. Jedynym oparciem i ostoją był jego ojciec. W wieku dosłownie kilku lat chłopiec był jednak świadkiem jego przerażającej śmierci. I tak na dobre zaczął się koszmar.
Jeżeli uważacie, że matka bijąca własne dziecko to zła matka - co powiecie o takiej, która na kilka lat zamyka małego chłopca w ciemnej piwnicy? Która głodzi go, upokarza i pozwala jego braciom bić go, szydzić i wyładowywać na nim swoje napięcie seksualne? Pod wpływem doznanego cierpienia Joe zamknął się w sobie i stracił mowę - stał się zwykłym, przestraszonym i zaszczutym zwierzątkiem. Nie dość, że...

anitus | 2015-01-27
Przeczytana: 25 stycznia 2015

Wstrząsająca, oburzająca, straszna ... Czytając książkę przez cały czas czułam ściskający "w dołku" stres. Historia (podobno prawdziwa) małego chłopca, maltretowanego i wykorzystywanego seksualnie, jest wprost niewyobrażalna, bo czy może istnieć matka, tak doskonale udająca przed osobami z zewnątrz idealną, a po zamknięciu drzwi zmieniającą się w potwora, tak okrutnie traktując jedno ze swoich sześciorga dzieci? Czy jest możliwe, żeby matka pozwalała, aby na jej oczach gwałcono jej dziecko?
Czasami miałam nadzieję, że to wszystko nieprawda. Czytałam już co najmniej dwie wstrząsające autobiografie, które okazały się zmyślone, bądź ukradzione. Liczę na to, że ta historia również okaże się nieprawdziwa.

LaAgnieszka | 2012-07-04
Na półkach: Najlepsze, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: czerwiec 2012

Długo się zastanawiałam jaką dać ocenę, ale jak mam to ocenić ??
Jak ocenić dramat małego chłopca, który przeszedł piekło i nawet nie mógł nikomu o tym powiedzieć. A jak już to było możliwe nikt mu nie uwierzył, nikt nawet się nie starał aby sprawdzić co dzieje się w jego własnym "domu".
Nie można nazwać książki arcydziełem, ale warto ją przeczytać, nie można przejść obok niej obojętnie ....Dlatego daje najwyższą ocenę.