Komentarz do ksiąg Nowego Testamentu

Wydawnictwo: M
8,33 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
10
0
9
2
8
0
7
1
6
0
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
978-83-7595-398-5
liczba stron
800
kategoria
religia
język
polski
dodał
Rafał

Książka stanowi kolejną pozycję poświęconą objaśnianiu słów Pisma Świętego. Błogosławiony Jan Paweł II posiadał dar komentowania Biblii, która była podstawowym źródłem inspiracji jego nauczania. Zawsze odczytywał ją w duchu Tradycji Kościoła, często w kontekście liturgii. Duchowy komentarz do Nowego Testamentu obejmuje księgę Dziejów apostolskich, Listy apostolskie i Apokalipsę świętego Jana i...

Książka stanowi kolejną pozycję poświęconą objaśnianiu słów Pisma Świętego. Błogosławiony Jan Paweł II posiadał dar komentowania Biblii, która była podstawowym źródłem inspiracji jego nauczania. Zawsze odczytywał ją w duchu Tradycji Kościoła, często w kontekście liturgii. Duchowy komentarz do Nowego Testamentu obejmuje księgę Dziejów apostolskich, Listy apostolskie i Apokalipsę świętego Jana i większości opiera się na papieskich audiencjach generalnych. Szczególnie katechezy papieskie wygłaszane podczas audiencji generalnych wprowadzały słuchaczy w samo serce przesłania biblijnego. Błogosławiony Jan Paweł II objaśniając teksty konkretnych ksiąg Nowego Testamentu wielokrotnie nawiązuje do analogicznych treści i pojęci zawartych w innych fragmentach Biblii.
Nie jest to naukowy komentarz egzegetyczny, mimo że w wielu miejscach Papież nawiązuje do bogatego dziedzictwa nauk biblijnych. Jest to przede wszystkim komentarz duszpasterski, który ma pomóc wiernym w rozumieniu i przeżywaniu Słowa Bożego.

 

źródło opisu: http://www.ksiegarniakatolicka.pl/komentarz-do-ksi...(?)

źródło okładki: http://www.ksiegarniakatolicka.pl/komentarz-do-ksi...»

pokaż więcej

Brak materiałów.
książek: 157
darekolsztyn | 2013-04-05
Na półkach: Przeczytane, Wydawnictwo M

Lektura Pisma Świętego jest niejako wpisana w życie każdego chrześcijanina. Spotykamy się z nim na Mszy Świętej, na różnych spotkaniach wspólnotowych, widzimy go w literaturze, w mediach i na półce w domu. Jednak czy samo posiadanie lub nawet czytanie to wszystko? Tekst Biblii jest tekstem trudnym. Samo tłumaczenie z języków oryginalnych jest zadaniem mozolnym. Istnieje wiele sposobów interpretacji Pisma Świętego. Źle zinterpretowane fragmenty niejednokrotnie mogą oddalić czytelnika od prawdziwego ducha biblijnego zamiast go do niego przybliżyć.

Do czytania Pisma Świętego w duchu biblijnym potrzebny jest komentarz, który będzie objaśniał teksty święte i pomagał we właściwym ich zrozumieniu. Przez jakiś czas przyglądałem się różnym wydaniom różnych komentarzy. Uwagę moją w końcu przykuł wydany przez Wydawnictwo M obszerny trzytomowy komentarz biblijny oparty na nauczaniu Jana Pawła II. Nie jest to typowy komentarz egzegetyczny lecz stanowi kompilację tekstów i wypowiedzi Jana Pawła II na temat przesłania zawartego w Biblii.

„ Błogosławiony Jan Paweł II każdego dnia rozważał teksty biblijne, modlił się nimi. Każdy z papieskich dokumentów jest owocem głębokiego obcowania ze Słowem Bożym, szczególnie odnosi się to do katechez wygłaszanych podczas audiencji generalnych oraz do homilii mszalnych.” (Wstęp, str.5)

Oto przykładowe fragmenty:
Iz 63,19 „Obyś rozdarł niebiosa i zstąpił.” Wielkie wołanie Izajasza trafnie streszczające oczekiwanie na Boga wypełniające przede wszystkim dzieje biblijnego Izraela, ale także serce każdego człowieka, nie pozostało w próżni. Bóg Ojciec przekroczył próg swej transcendencji: za pośrednictwem swego Syna, Jezusa Chrystusa, wszedł na drogi człowieka, a Jego Duch życia i miłości przeniknął do serc Jego stworzeń. (Komentarz do ST, str 688)

Ap 1,8 „Człowiek współczesny winien zwrócić się na nowo do Chrystusa, aby uzyskać od Niego odpowiedź na pytanie, co jest dobrem, a co złem. To Chrystus jest Nauczycielem, Zmartwychwstałym, który ma życie w sobie i pozostaje zawsze obecny w Kościele i w świecie. To On otwiera wiernym księgę Pisma i objawiając w pełni wolę Ojca, naucza prawdy o postępowaniu moralnym. Jako źródło i szczyt ekonomii zbawienia, Alfa i Omega ludzkich dziejów, Chrystus objawia kondycję człowieka i pełnię jego powołania”. (Komentarz do NT, str 706)

Autorytet błogosławionego Jana Pawła II , jego życie przesiąknięte duchem Pisma Świętego czynią ten komentarz godnym polecenia - biblistom, teologom oraz każdemu chrześcijaninowi.

Komentarz można nabyć na stronach WYDAWNICTWA M
http://www.mwydawnictwo.pl/p/917/komentarz-do-ksiąg-starego-testamentu
http://www.mwydawnictwo.pl/p/916/komentarz-do-ksiąg-nowego-testamentu

Pokaż wszystkie opinie o tej książce
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading

Opinie czytelników


O książce:
Monstressa - 1 - Przebudzenie.

Recenzja: http://szuflada.net/w-nieludzkich-okolicznosciach-rodza-sie-potwory-czyli-monstressa-przebudzenie/ O czym właściwie jest Monstressa? M...

zgłoś błąd zgłoś błąd