Ta, która słyszała smoki

Cykl: Jeźdźcy smoków z Pern (tom 15.5) | Seria: Mistrzowie SF i Fantasy
Wydawnictwo: Amber
The Girl Who Heard Dragons
Lynnka

Dziewczyna obdarzona zdumiewającym darem, śpiewaczka, której głos kryje niesamowitą tajemnicę, mózgostatek wyruszający w niebezpieczną misję, ludzie porwani przez wir czasowy, hologram, który ożywa i inne nie publikowane wcześniej opowiadania autorki słynnego cyklu „Jeźdźcy smoków z Pern”.

źródło opisu: http://merlin.pl/

źródło okładki: http://merlin.pl/

braq | 2018-08-16
Przeczytana: sierpień 2018

Ciekawe, lekkie, wszechstronne. Niestety nie przepadam za opowiadaniami jak człowiek zdąży polubić bohaterów, wciągnąć się w fabułę to nagle koniec. Pierwsze opowiadanie "A więc to pani jest Anne McCaffrey?" powala. To właśnie esencja tego za co lubię tę autorkę, humor i dystans do siebie. Oczywiście wielki "+" za wszechstronność i niepowtarzalność.

książek: 2019
Efemeryda | 2017-03-23

Takie sobie czytadełko. Lubię taki styl a poza tym także z sentymentu dla serii przeczytałam. Dobry warsztat. Akcja też jest. Czyta się łatwo i przyjemnie. Nie rozczarowuje.

Scarlettrose | 2016-03-05
Przeczytana: 05 marca 2016

"Ta, która słyszała smoki" składa się z 15 krótkich opowiadań oraz historii z życia pisarki.
Lubię takie listy skierowane od pisarza do nas czytelników, przybliżają nam samego autora. Możemy choć trochę bliżej go poznać, jako człowieka z krwi i kości. W tym wypadku dowiadujemy się o paru ciekawych spotkaniach autorki z fanami, jej odczuciami, jak odnosili się jej bliscy do jej twórczości czy co było inspiracją.
Dalej mamy 15 krótkich opowiadań, krótkich ale treściwych. W tych opowiadaniach podróżujemy po Ziemi jak i po całej galaktyce. Poznajemy między innymi kosmicznego Kopciuszka, zaglądamy w przyszłość, poznajemy nowe rasy itd.
Opowiadania są ciekawe, choć krótkie jest w nich zawarta sama esencja.
Gorąco polecam.