Flaki z nietoperza

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wydanie I". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
83-7298-783-1
punk, manifest, wiersze
literatura piękna
Karolina

Chwała Wam Dobrzy Poeci! Drogi Czytelniku! Język literacji składa się w dużej części ze słów i zwrotów, w których za cholerę nie wiadomo, o co chodzi. Dlatego autorzy Flaków z Nietoperza przygotowali dla Ciebie słowniczek trudniejszych pojęć, dzięki któremu nie tylko przestaniesz wychodzić na prymitywnego chama, ale wkrótce zaczniesz brylować na literackich salonach! CHWDP - Chwała Wam Dobrzy...

Chwała Wam Dobrzy Poeci!
CHWDP - Chwała Wam Dobrzy Poeci
POETA - Piszący Obrzydliwe Efekciarskie Tomiki Alkoholik
METAFORA - Mocno Elegancka Teoretycznie Adekwatna Forma Odbicia Ryja Adwersarzowi
LITERAT - Lubiący Intensywnie Tankować Egzaltowany Rozwydrzony Awanturniczy Typek
NOBLISTA - Narcystyczny Opasły Bezpłciowy Literacki Impotent Skorumpowany Tantiemami Akademii
MUZA - Mityczna Urocza Zawiana Anorektyczka
JANION - Jelito Antylopy Napełnione Irytującym Oratorskim Nasieniem
WIESZCZ - Wariat Inspirujący Emigrantów Swoimi Zdradzającymi Chorobę Zapiskami
LITR - Ludowa Inspiracja Twórcy Rewolucyjnego
POECI - Piszczące Omlety Ekspansywnie Cieknące Ignorancją
RECENZENT - Ropuchowaty Eunuch Cukierkowatą Egzaltacją Nudzący Zdegustowanych Ewentualnych Nielicznych Twórców
NOBEL - Nudny Obiektywnie Bubek Ewentualnie Lesba
WC - Wspaniała Czytelnia
ZLP - Związek Leni Pospolitych
BOMBA - Bardzo Oryginalny Merytorycznie Bezwartościowy Artykuł
FLAKI Z NIETOPERZA - Fantastyczna Literatura Awangardowa Konserwatywna I Zaskakująca Niosąca Inteligentne Ekumeniczne Transcendentne Olśniewające Przesłanie Epatujące Rozwartymi Zębami Aligatora

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.zysk.com.pl

Wecia | 2015-03-11

Znaleziona przypadkiem i przypadkiem trafiła w mój gust, przypadkowymi wierszami. Nie wszystkie i nie zawsze, ale jednak. Taka nasza przypadkowa dobra znajomość z "Flakami..."
Od hamburgerów i spirytusu przez odwołania do tabu, aż po podgryzanie historii. Wesołe, ale i smutne. Stwierdzam wszem i wobec, że to jedno z najlepiej wydanych 5 zł w moim dotychczasowym życiu.

retrezed | 2014-06-03

Chodzę po księgarni, chodzę... i moje oczy natrafiły na wybijającą się okładkę. Podchodzę, wertuję, oglądam, kupuję- następnie maszeruję z książką do domu. Jest to tomik awangardowych i ekscentrycznych wierszy, pisanych przez równie oryginalnych poetów. Nie traktuję tej specyficznej poezji poważnie, choć szczerze mówiąc przypadła mi do gustu. Pół żartem,pół serio - tak można to określić.

Karolina | 2012-04-24
Na półkach: Przeczytane, 2012, Posiadam
Przeczytana: 21 kwietnia 2012

Na zbiór wierszy natrafiłam przypadkiem. Zaintrygował mnie, a że za niewielką cenę, zatem bez wahania dokonałam zakupu. I tak sobie wertowałam kartka po kartce. Właściwie nie wiem, czego się spodziewałam. Czegoś oryginalnego? Z polotem? Głębszego? A może też po prostu satyrycznego?

Cóż, prawdą jest, że skrzydła dorysowane są tylko na okładce 'Flaków z nietoperza'. Nie porwą, nie da się na nich odlecieć.

Jak to zwykle bywa, zróżnicowanie jakościowe i tematyczne wierszy i wierszyków jest duże, jedne lepsze inne gorsze. Niestety, przewaga jest tych słabych. Niektóre nadmiernie epatują wyszukanym słownictwem niczego tak naprawdę nie przekazując, inne pretendują do miana nostalgicznych, jeszcze inne starają się przekazać sprzeciw.

Czytając miałam wrażenie, że już gdzieś to wszystko widziałam/czytałam. Tak, to było w knajpach, na nudnych lekcjach czy wykładach, a także w zaciszu własnego pokoju. Tyle, że miałam wtedy lat naście i wszyscy w ten sposób pisaliśmy. Czasem wymienialiśmy...