Sword In The Darkness

horror
angielski
Wkp

King zamierzał kiedyś napisać powieść o zamieszkach na tle rasowym pod tytułem "Sword In The Darkness". Nigdy jej nie skończył, ale pewien fragment funkcjonuje jako opowiadanie.

źródło opisu: Mój własny

Wkp | 2012-04-03

W 1970 roku King zamierzał napisać książkę o zamieszkach na tle rasowym w małym miasteczku, wywołanym przez nastolatków dla odwrócenia uwagi. Napisał całkiem sporo tekstu (150 000 słów), jednak nigdy nie wydał tej historii, nawet jej nie skończywszy. Ale ukazał się swego czasu jej fragment opowiadający o mężczyźnie mającym wyjść z kobietą do baru i słuchającym przy tej okazji historii jej życia...

Jak prezentuje się ten fragment?

Bardzo dobrze, nieco makabrycznie, jest napisany lekko i wciągająco. Jednak po lekturze pozostaje duży niedosyt. Wiele rzeczy nie znajduje bowiem wyjaśnienia i rozbudza apetyt na powieść, którą "Sword..." miało być.

Nie mniej fani Kinga, czytajcie! Swego czasu fragment ten był dostępny na stephenking.pl, ale czasy te niestety minęły.

| 2016-09-30
Darkness | 2013-09-26