Coś z niczego. EKOzabawy dla małych i dużych

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
978-83-7839-047-3
Zabawa, pomysły, dzieci
rozrywka
Maciej

Skarbnica pomysłów na świetną zabawę połączoną z mądrym przekazem. Jak razem z dziećmi spędzić czas twórczo, ciekawie i mądrze, wykorzystując to, co mamy na co dzień w domu? Odpowiedź brzmi: EKOZABAWY! W ekozabawach wykorzystuje się przedmioty, które normalnie trafiłyby do kosza, takie jak butelki po napojach, słoiki po dżemach i słoiczki niemowlęce, rolki po papierze toaletowym, tekturowe...

Skarbnica pomysłów na świetną zabawę połączoną z mądrym przekazem.

Jak razem z dziećmi spędzić czas twórczo, ciekawie i mądrze, wykorzystując to, co mamy na co dzień w domu? Odpowiedź brzmi: EKOZABAWY! W ekozabawach wykorzystuje się przedmioty, które normalnie trafiłyby do kosza, takie jak butelki po napojach, słoiki po dżemach i słoiczki niemowlęce, rolki po papierze toaletowym, tekturowe opakowania, pudełka po butach czy stare gazety. Prace artystyczne oraz zabawy ruchowe zawarte w książce są proste, a zarazem nie wymagają specjalnych przygotowań i zakupów. Większość dzieł dziecko może wykonać samo, nawet bez pomocy rodzica z tego, co aktualnie ma w domu. Książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym, ich rodziców, a także nauczycieli.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl

źródło okładki: http://www.proszynski.pl

mag | 2012-04-14

Autor: Izabela Górnicka-Zdziech, Paweł Chrzanowski
Tytuł: Coś z niczego. EKOzabawy dla małych i dużych
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania : 2012

Najpierw zróbcie sobie EKOTEST. Odpowiedzcie, tylko szczerze, na 25 pytań postawionych przez autorów EKOpodręcznika. Czy segregujecie śmieci? Korzystacie z żarówek energooszczędnych? Oglądacie programy poświęcone przyrodzie? Czy choć trochę interesujecie się ochroną naszej planety?

Nawet jeżeli nie macie tzw. syndromu chomika, nie gromadzicie zepsutych długopisów, rysików od kredek, rolek po papierze toaletowym, kartonów po różniastych sprzętach, woreczków, wióreczków i innych pierdółek -

Jeżeli nie macie pomysłów, jak okiełznać energię Waszych pociech, albo pociech Waszych braci i sióstr, albo pociech waszych znajomych, albo jakichkolwiek innych pociech -

- Sięgajcie po książkę „Coś z niczego. EKOzabawy dla małych i dużych".
Warto zwrócić uwagę na drugą część tytułu- dla małych i dużych, więc nie tylko dzieciaki znajdą...

marpil | 2012-04-25
Na półkach: Przeczytane, 2012

Autorzy podsuwają w tej książce pomysły, o jakim nie śniło się filozofom.
Dzielą książkę na dwie części – jedna dotyczy zabaw w domu, a druga zabaw w ogrodzie. Jeśli ktoś nie ma ogrodu – wystarczy wyjść do lasu, na łąkę, na plażę. Oczywiście w otwartym terenie nie sprawdzi się pomysł na samodzielne zrobienie pojemników na segregowane odpady, ale można puścić ekolatawiec, albo ekotratwę. Już pierwszy pomysł – koszykówka-śmieciówka, czyli piłka ze starych gazet mnie onieśmielił – genialne w swojej prostocie, ale łatwiej iść przecież do sklepu kupić gumową piłkę. Albo nwet dwie... A tu nie chodzi o to, żeby było łatwiej. Chodzi o to, żeby zrobić coś samemu, żeby było śmieszniej i żeby przy okazji użyć jakiegoś „śmiecia”. A jeśli już kupiło się piłkę plażową, to zimą można ją wykorzystać jako ekologiczną bombkę świąteczną.
Z plastikowych butelek można zrobić kręgle, albo kukiełkę. A z tej dużej, pięciolitrowej, można zrobić jeża polarnego. Wystarczy mieć oprócz butelki 16...

Kasia | 2012-06-05
Montgomerry | 2012-04-13